Yazarlarınızın Cinsiyetleri

Ufukların İzdüşümü ve Temiz Kültür

Yazarlarınızın Cinsiyetleri

“Merhaba,
Yazarlarınız arasında neden sadece 1 kadın yazarınız var? Bulamadınız mı, tercih mi etmediniz?

Form yoluyla gelen en son yoruma buradan cevap verelim: Evet dergimizde şu an için sadece bir kadın yazarımız var. Sevgili Sultan Neval Şimşek değerli kalemiyle bu derginin en önemli yazarlarından biri.

Yazar seçimimizde özellikle erkek yazarları tercih etmek gibi bir niyetimiz olmadı. Hatta bu kapsamda görüştüğümüz, köşe teklif ettiğimiz kadın arkadaşlar oldu ve halen varlar. Olumlu yanıt beklediklerimiz varlar. Ancak kadınların genelde yazmakta çekince gösterdiklerini görüyoruz. Belki de bu soruyu bize değil kadınlara sormak gerekiyor. Görünen o ki kadın sözünün öne çıkması erkeklerden çok kadınların elinde. Toplumda ve her mecrada olmamalarının kabahatini erkeklere değil kendilerine şikayet etmeleri gerek. Neden biz yapmıyoruz, biz olmuyoruz, biz yazmıyoruz diye erkekleri değil kendilerini sorgulamaları gerekiyor.

Biz İzdüşümü Dergisi olarak yazmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen tüm kadın yazarlara açığız. Kadınların yazması demek sadece kadın haklarından bahsetmeleri demek de değil, her konudan bahsedebilme girişimi gösterebilmeleridir. Sadece kadın haklarından bahsetmek kadını hak ettiği yere getirmez, erkekler hangi konulara değiniyorsa onlar da değinebilir, her türlü fikirleri de her mecrada yer alabilmelidir.

Selam ve saygı ile…

 

Söz Sizde

%d blogcu bunu beğendi: