Okumadığı kitaba inandığını söyleyen, yalan söylüyordur

Önsöz

Benim bir iddiam var. O da Allah’ın indirdiği kitabın onu rehber edinenlere yol göstereceği ve böylece Allah’ın vahyinin herkesin hissettiği zamana gerçek hüviyetiyle kendisinin iz düşürebileceğidir. Allah izin verirse bu davama yönelik gayretimi gerek bu güne kadar olduğu gibi yazılarımla, gerekse bundan sonra da hikâyelerim ve romanlarımla da sürdürmeye elimden geldiğince devam edeceğim.

Elbette ki bu kitap bir din kitabı değil, bir romandır. Ama insanların Allah’a ve vahyine yönelmeleri için “hissettiğimiz zamanda” bir araç olsun isterim. Hükmü kalıcı ve en doğru olan sadece Allah’ın vahyidir. O kitabı en iyi açıklayan da o kitabın kendisidir.

Ancak bu roman öylesine bir roman, içindekiler öylesine hikâyeler, karakterler de öylesine karakterler değildir. Umuyorum ki içinde kendinizi de çevrenizdeki dikkat etmediğiniz karakterleri de bir şekilde bulacaksınız.

Yazdıklarımda tüm hatalar bana aittir. Kitaptaki karakterlerin sözlerinden ve yapıp ettiklerinden ötürü istemeden de olsa kıracağımız, gücendireceğimiz insanlar olursa baştan “affola” diyorum. Niyetim kimseyi üzmek değil her türlü barışı tesis etmeye bir yol bulmaktır. Eğer kendinize de iz düşürürseniz okuduklarınızın hayáta bakış açınızı her yönüyle değiştirebileceğini düşünüyorum.

İlk defa böyle şeyler okuyacaklar için buyurun sarsılmaya. Buyurun kafa karışıklığına ve ardından gelecek olacak idrakli dinginliğe. Sonra istemeseniz de, hatta bana kızsanız da inşallah Kur’an’ı okumak zorunda hissedeceksiniz ve belki de ilk defa anlamaya başlayacaksınız.

Okurken, özellikle başlarda biraz gözleriniz ve vicdanınız acıyacak. Endişelenmeyiniz. Bu, inananların başına gelmesi çok olağan bir şey. Bu güne kadar yeterince sorgulamadığımız için, onları da yeterince kullanmadığımız içindir.

Saygı ve selamlarımla…

Kalemzáde | Cengiz Yardım

Eylül 2015


0 yorum

Söz Sizde

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: