Okumadığı kitaba inandığını söyleyen, yalan söylüyordur

Kalemzáde Cengiz Yardım

Bize yalan söylediler… Türkçe okursan olmaz, o cennet dilidir, sen onu anlayamazsın dediler. Kendileri ise hiç okumadılar, hiç anlamadılar, hiç bilmediler… Kitabı indiren, yeminler edip kitabın anlaşılmasını kolaylaştırdığını ayet ayet haykırırken… din namına eksiksiz derken… bu kitap kendini açıklar derken… bundan sorulacaksınız derken… onlar sadece kutsadılar. Dirileri uyarmak için indirilmiş o kitabı tutup ölülere okudular. Ezbere okudular da hiç dönüp de “ne diyor bu inandığımızı söylediğimiz kitap” diye bakmadılar. Ya anlamadıkları dilde ezberlediler, ya bohçaya sarıp duvara ya da muska yapıp boyunlarına astılar.

Prof.Dr. Caner Taslaman

Müslümanlar olarak en büyük eksiklerimizden birisi sanat alanlarındaki üretimimizin azlığı. İslam’ın özünü kitlelere sadece gelenekle veya argümanlarla aktaramayız. Sanatın her dalını olduğu gibi kitlelerde müthiş etkisi olan romanı da değerlendirmemiz lazım. Kalemzáde (Cengiz Yardım) bu alandaki bir ihtiyaca cevap vermek için güçlü kalemiyle işe koyulmuş ve tevhid mesajını sürükleyici bir romanla aktarıyor.

Dr. Edip Yüksel

“Bize Yalan Söylediler” insanlık tarihi boyunca tekrarlanan bir çatışmanın romanı… Akıllarını ve gönüllerini kullanan erdemliler ile atalarından ve çevrelerinden miras aldıkları dogmaları körlemesine izleyen zalimler arasındaki çatışma… Kalemzáde’nin akıcı bir dille anlattığı bu felsefi-teolojik romanın tüm karakterlerinin yanında  seni temsil eden karakteri de tanıyacaksın.

Yrd.Doç.Dr. Emre Dorman

Cengiz Yardım’ın, samimiyetini, araştırmacı ruhunu, ifade ve yazım kabiliyetini yansıttığı bu kitabı ile yazarlık dünyasına sağlam ve emin bir adım attığına ve Allah’ın izni ile kendisine kalıcı bir yer açacağına inanıyorum.


0 yorum

Söz Sizde

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: