parmaklar tek teselli

AnLatmakLa anLatıLmıyor…

Bu bir nevi yaLnızLık… Ama biLineninden değiL. Bir nevi ağLayış… Ne var ki yerde teseLLisini verebiLen yok. Bir haykırış göğe doğru… Herkesin sandığı gibi bir isyan değiL. Bir sövüş yere doğru… Merhametin görüLmeyip nefretin zannediLen.

Bir işaret parmağın var, semboL ediLmiş. Hangi parmağını kaldırsan bir başka hizbin maLı oLmuş. Bir sözün var, aLınıp vuruLup değiştiriLmiş. Her güzeL keLimen bir hizbin sLoganı oLmuş. Bir dünyan var, hoyratça çaLınmış. Bir kitabın var, ihanet edenLerce sahipLeniLmiş.

AnLatmakLa anLatıLmıyor… SöyLemekLe söyLenmiyor. DiL’in diLsiz sanki! AnLayanı oLmayan bir LãL’in anLatmakta ısrar etmesi gibi. Çırpınıp duran bir rüzgârsın, betonu deLemeyen. Sen misin LãL olan, yoksa cümLe âLem mi? Zahiri göremeyene ahiri anLatmak çabası içinde, beyhude sızLanmaLarın…

Başka ne çare… BiLmiyorum. Tek teseLLin var. O’nu biLe hak ettiği gibi anLatamıyorsun.

KaLemzáde | Cengiz Yardım

Kategoriler: Blog Duvarı

2 yorum

şükrü · 25 Ekim 2015 23:39 tarihinde

Rabbimiz, yorulduğumuzda umutsuzluğa kapıldığımızda bize destek ol.
Bize yunusu, yusufu, eyüpü, musayı ve muhammedi hatırlat. Rabbim hatırlatki örnek olsun bize. Hatırlatki yılmayalım. Hatırlatki daha bi hınçla kalkalım şeytana, nefse ve zalimlere karşı kıyama!

Tacettin Göçmen · 23 Kasım 2015 22:44 tarihinde

Sevgili kardeşim, bu umutsuzluk ve isyanını kendine yaptığın bir haksızlık olarak görüyorum. Ben ve benim gibi düşünenler için bir hazineden daha değerlisin. İnanıyorum ki insanlık ve dinimiz için önemli bir misyonu yerine getiriyorsun. Asla vazgeçmemeli ve umutsuzluğa kapılmamalısın. Yazdığın her yazının fikri ve manevi dünyada bir ışık yaktığına inanıyorum.
Allah beynine ve diline kuvvet versin.

Söz Sizde

%d blogcu bunu beğendi: