2013-08-02_213342

Bir Linç Videosu İzledim, İzlemez Olaydım…

Dün gece sosyal medyada paylaşılan (birkaç yıllık cep telefonu çekimi) bir videoyu izledim. Bırakın insanlığımı var oluşumdan bile utandım. Ben böyle insanlarla aynı dünyada değil aynı kainatta yaşadığıma utandım. Aynı havayı ciğerlerime çektiğim için utandım. Aynı toprağa ayağımı bastığım için utandım. Aynı yörüngede dolaşan bir güneş sisteminde olduğum için utandım. Aynı güneşe baktığım için, aynı yıldızları seyrettiğim için, aynı uzuvlara sahip olduğum, aynı Allah’ın yarattığı bir varlık olduğum için utandım. Utandım alt üst olan midemden, utandım baktığım gözlerimden, utandım şu satırları yazan parmaklarımdan.

Dini ne olursa olsun… Sorarsan Müslümanmış, hıristiyanmış, yezidiymiş, yahudiymiş, zerdüştmüş, budistmiş hiç umrumda değil. Ben bu adamların dininden değilim. Katolikmiş, protestanmış, malikiymiş, ehli sünnet vel cemaatmiş, hanefiymiş, hanbeliymiş, şiiiymiş, aleviymiş, şafiymiş hiç umrumda değil… Ben bu vahşiler her kimse hiçbirinin dininden mezhebinden değilim… Reddediyorum Allah’ın kitabı dışındaki tüm ayrılıkları.

İnsanmış… Peh! Bunlar hayvan bile değiller… Ben bu şerefsizlerin ırkından cinsinden de değilim. Hadismiş, sünnetmiş, kutsi hadismiş, kutsiymiş, yazılıymış, çiziliymiş!!! Reddediyorum. Kasideymiş, beyitmiş, şiirmiş, risaleymiş, rivayetmiş!!! Reddediyorum. Aynı safta bu zihniyetteki adamlarla eğer kılmışsam o kıldığım namazı reddediyorum. Bu zihniyetteki müşriklerin bir lokması boğazımdan bilmeden bile geçtiyse parmaklarımı boğazıma geçirip kusmak istiyorum. Reddediyorum bu zihniyetteki adamların varsa verdiği zehir zıkkım iki damla suyu.

Reddediyorum eşeklerle fantezi hikâyesi kuran mesnevileri. Reddediyorum Allah’ın kitabı yerine kendi uydurduğu kitapları din edinenleri. Reddediyorum aklını donunda gezdiren sapık dindarları. Reddediyorum beyinsiz evliyaları. Sözde evliyaymış, sözde mücehhidmiş, sözde imammış, sözde din adamıymış, sözde hocaefendiymiş, kaftanlıymış, pardösülüymüş, sakallıymış, sakalsızmış, ağlarmış, sızlarmış, Allah derken kürsüleri yumruklarmış… Reddediyorum. Reddediyorum vahyi taklitle değiştirip ilkel törelerini ibadet edinenleri. Reddediyorum Allah ve peygamberlere iftiralar düzüp din diye ahlak diye insanlara dayatanları. Keçiler değil köpekler yesin sizin o recm ayetlerinizi. Başınıza dönsün…

Reddediyorum eğer olacaksam böyle insan olmayı. Ben o taşlayıp öldürülen kız çocuğuyum. Günahı her ne ise ben de onu işledim sayıyorum. Onu taşlayan, kanının akmasından zevk duyan, kafasına tuğlaları indiren, ondan utanıp da sesini çıkarmayan cahil dindarlarla değil onunla, o kız çocuğumla, o kız kardeşimle, o kız arkadaşımla, o kız annemle, o kız bebemle kol kola Allah’ın huzuruna çıkmak istiyorum. Ki intikamı için onunla beraber Allah’a secde edip yalvarayım…

Ne kadar da haklıymışım… Kuran… Sadece Kuran… Başka hiçbirşey Allah adına… Sadece Kuran…

Kalemzade | Cengiz Yardım


11 yorum

kahve telvesi · 2 Ağustos 2013 22:48 tarihinde

Ya Kahhar…Ya Kahhar…Ya Kahhar…Başka söylenecek bir şey yok…

Fikret Arman · 2 Ağustos 2013 23:16 tarihinde

Sadece KUR’AN… Kesinlikle! Rab’bim, Kitab’ından akıl, öğüt, ibret almayanlardan bizleri korusun. O yaratıklardan Allah’a sığınırım!

Selam ve Dua ile,

ugurbesiktepe · 3 Ağustos 2013 03:42 tarihinde

🙁 🙁 🙁

Pabuç · 3 Ağustos 2013 04:32 tarihinde

Videoyı açıp izlemeye korkuyorum 🙁 İzlemeyeceğim tahmin edebiliyorum vahşeti ….

Cehalet caniliği getirir ve insanlığı da alır götürür..Rabbim cehaletin her türlüsünden uzak etsin bizi de tüm insanları da …

Alkenuta · 3 Ağustos 2013 16:00 tarihinde

Öyle görünüyor ki, bizim işimiz çöpçülük. İslam dinine bulaşan kirleri Kuran’la temizlemek gerekiyor.
Evet, Kur’an… Sadece Kur’an…

şimşek · 3 Ağustos 2013 18:10 tarihinde

sevgili kamil kardeşim.
bütün çürük kişilikleri reddetmişsin.ne kadar pis sözler varsa reddetmişsin.İSLAM kelimesini kirletenleri sende kirlerini yüzlerine haykırmışsın.
senin bunları reddetmen KUR’AN ahlakıyla ahlaklı olduğun için reddediyorsun.
bende seni DESTEKLİYORUM.

Şöyle demişti Mûsa: “Siz de yeryüzünde bulananların tümü de küfre saplansanız, hiç kuşkusuz Allah mutlak Ganî, mutlak Hamîd’dir.14/8

sadece KUR’AN vardı.ve sadece KUR’AN kalıcı olacaktır.

saygılarımla

Hz Gökhan Tunç · 3 Ağustos 2013 19:01 tarihinde

Allah ın adının anıldığı yerde vahşetin ne işi var ? O ki Rahmandır Rahimdir. O ki insana ruhundan üfledi, şeytanın kötülüğüne karşı uyardı. O ki kendilerine zulmetmesinler diye içlerinden insanlara peygamberler gönderdi. O ki adaleti, dürüstlüğü, anaya babaya ya saygıyı,yetime yoksula düşmüşe yardım etmeyi , merhametli olmayı emretti.

Fatma · 3 Ağustos 2013 20:24 tarihinde

Yaratilis sebebinin ne oldugunu bilmeyen insan zaten insan sayilmaz.

Bir insan ne dogdugu yerden dolayi ne de renginden dolayi elestirilemez.

Hangi ortamda hangi sartlar altinda dünyaya göz acacagimiz elimizde degildir muhakkak.

Ama belli bir yasa geldikten sonra halen iyiyi kötüden, dogruyu yanlistan ayirt edemiyorsa bir insan, zaten kendisi sorumludur her yaptigindan.

Ben videoya bakmadim dogrusu, bakacagimi da zannetmiyorum. Kalbim dayanamaz buna, ki ben real olarak gözlerimle görmedigim, kulaklarimla duymadigim halde, yeryüzünde yapilan haksizliklar/zulümler zaten ic dünyamda canlaniyor, isyan ediyorum acizligimden dolayi..

Kendimi suclu hissediyorum.

Selam ve Dua ile.

Kalemzade Kamil · 4 Ağustos 2013 03:39 tarihinde

Yazımdaki hissiyatım Kuran dışı ayrılıkların doğurduğu yanlışlıkları gösterme çabası ve izlediğim video ile tanık olduğum bu dehşet verici olaya karşı bir duygu yoğunluğunun tezahürüdür. Bu vahşi olayı dinin emri olarak görmeyen insanlara karşı bir serzeniş değildir. Bu vahşeti onaylamayanlara saygıda kusur addedilmemelidir. Kimbilir Allah’ın takdiri… Bizim ya da bizi okuyanların eksiklikleri ve kusurları varsa ki hepimizin vardır, Allah’tan dileriz ki hepimizi en doğru yoluna eriştirsin. Tüm geceleriniz Kadir gecesi kıymetinde olsun, tüm dualarınızı Allah hayırlısıyla kabul etsin, sizin de bizim de kusurlarımızı affetsin.

Fatih Özsavuran · 4 Ağustos 2013 21:20 tarihinde

Selam,

Bize ne kadar iğrenç geliyor değil mi bu yapılanlar… Bir zaman makinası olsa bu adamların atalarına gitsek ve bu vahşeti göstersek bizim verdiğimizi tepkilerden farklı tepki vermeyecektir, kim bunlar diye sorup lanet okuyacaklardır belki de, bunlar sizin soyunuz, torunlarınız, torunlarınızın torunları yani sizin halkınız desek nasıl şok olurlar değil mi? İnanamazlar kesinlikle reddederler.

İşte şeytanın getireceği nokta bu. İnsan bunu birden yapamaz, nesiller boyu yoğun çabalarının sonucunda olabilecek bir durum bu. Ve Kuran’dan uzaklaştığımız zaman da er ya da geç başımıza gelip de normal karşılayacağımız bir durum bu.
İnsanları doğru yol ya da bir istikamet üzerinde tutan ayaklardan bir tanesiyle uzun adımlar atıp, diğeriyle kısa adımlar atarsak hem vücudun dengesi bozulur, hem de hızımız kesilir aynı zamanda hedefimizden sapar olduğumuz yerde daireler çizmeye başlarız.

Akıl/Vicdan ve Kuran birbiriyle ”tam bir uyum” içerisinde çalışır. İşte bu yüzden her şey yazan Kuran kütüphane dolusu değildir sadece bir cilt kitaptır. Hacmi dar anlamı geniştir, bu da mucizelerinden birisidir.

Allah bu zulmü doğal karşılayacak kadar saptırmasın hiç birimizi.

Allah’a emanet olun. Sevgiler, saygılar abi.

Kalemzade Kamil · 16 Ağustos 2013 00:35 tarihinde

Bu sayfada benimle beraber duygularını paylaşmış tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Söz Sizde

%d blogcu bunu beğendi: