cig damlsı cig parcasi

Bir Nefeste Ebediyete…

Yemyeşil bir çim parçası olmak istedim bugün. Onun gibi hissetmek, onun neler düşünebileceğini bilmek istedim. Bir yazı yazayım dedim onun ağzından. Onun teninden. Onun nefesinden. Sabahı bekleyen kumruları, güle koşan bülbülleri herkes yazdı. Bir otun sevdasını benim gibi düşünen oldu mu acaba! Bilmem, belki de olmuştur! Bu da benden olsun! Kalemzade’den bir nefeste… Bakalım nereye varacak?… Ben de bilmiyorum…

Bütün gece bekledim ayazda! Bu kadar kalabalıkta, yalnızlığım damarlarımda! Gelmeyeceksin sandım bir ara… Hatta çok ara! Çok bekledim. Öyle çok bekledim ki neredeyse gün geceyi örtecek, umut tükenecekti. Silinmeye yüz tutmuş yıldızlara baktım. Gövdesi onlara dek uzanan gül ağacına! Karınca ailesini aradım sonra. Birazdan sabah kahvaltısını edip topraktan kapılarını açacaklardı! Sonra içimde bir ateş hissettim. Galiba güneş doğacak ve sen daha gelmeden gidecektin! Dünkü gibi! Ondan önceki günkü gibi! Daha önceki gibi!

Ama geldin! İçimde vardın ki geldin! Bilmeden sevdim! Gözüm yok ama, gönlümle gördüm seni! Sabaha kadar bekledim seversin diye beni! Nereden geldin bilmiyorum ama yavaş yavaş hissettim, öpüyorsun beni! Sen sarılınca ben de sarıldım sana! Ben sarıldıkça sen daha çok öptün! Sevdin beni! Seven sen miydin bilmiyorum ama sevildiğimi biliyordum! Öpen sen miydin bilmiyorum ama okşuyordun şefkatle! Öyle bir dokundun ki âşık oldum sana! Hiç ayrılmak istemedim! Hiç gitme, dedim. Ne olur gitme dedim!

Aşkımızla büyüdün. Büyüdükçe daha çok sevdin. Seni taşımakta zorlanıyor olsam da belimi bükmenden hoşnuttum. Yeter ki gitme dedim. Birden korkup çığlık attın! Sarsıldık! Endişelendin tutamayacağımdan seni. Anladım ki en az benim kadar sen de sevdin beni. Mutluydum. Sabaha kadar seni beklemenin karşılığına doyamadım bir türlü. Asla ayrılmak istemedim. Ama!… Bir de baktım ki yuvarlanıp düştün sağ tarafımdan! Bu kadar kısa mıydı mutluluk! Yok muydu bunun ebedisi!

Savruldum bir öne bir arkaya, iki öne iki arkaya! Gün doğmuştu çoktan ama benim bir su damlası sevdam ölmüştü. Sen toprağa karışırken ben güneşe dönüp kızdım. İstedim ki sen dönesin de söndüresin hain ateşini! Sen bir çiğ damlası, gözyaşı olmuşsun, ben bir çim parçası, seni ağlamaktaydım! Yarın sabah yine gelir misin? Yine sever misin? Okşar, öper misin beni? Bu kadar kısa mı olacaktı! Yok muydu bunun ebedisi!…

Bütün ömür beklerim ayazda! Bu kadar kalabalıkta, yalnızlığım damarlarımda! Gelmeyeceksin sanmam artık! Çok beklesem de. Öyle çok beklesem de, silinmeye yüz tutmuş yıldızlar görsem de, gül ağacı kurusa da! Karınca ailesi tekrar tekrar evine dönse de. İçimde ateşler hissetsem de, güneş de kabahatsiz! Sevdiğine yüzmekte! Onun da hasreti bitecek! Biliyorum! Hasretler bir gün biter ve mutluluk ebedi olur! Su damlamla… Çiğ damlamla…

Kalemzade | Cengiz Yardım

Kategoriler: Venya

3 yorum

Pabuç · 14 Mart 2013 17:10 tarihinde

Mutlulukların ebedi olacağı günde tüm sevdiklerimiz yanımızda olur inşaallah…

kahve telvesi · 15 Mart 2013 08:53 tarihinde

Bu ne şiirsel anlatım..Sabahın bu saatlerinde yüreğime düştü çiğ damlası.

Fatma · 7 Temmuz 2013 19:28 tarihinde

Yine geldik mucize sözcügüne.

Dönüp dolasip mucizeler arayanlar var ya hani, hani bir tanesini görsem inanacagim bir seylere diye dingirdayan tarafindan.

Bilim! Evet bilim. Atom cagindayiz, dimi, evet.

Teknikte öyle bir firlayis oldu ki, her gün yeni, her gün daha bir üstün sekilde pazarlaniyor buluslar.

Ama, her nedense, insanoglunun yasami icin önemli unsurlardan bir olan SU’yun nereden ve nasil geldigini bilim adamciklari halen cözemediler.

Biraz edepli olanlari, SU’yun Yüce bir YARATICI tarafindan gönderildigini itiraf eder oldular.

Iste degerli Kamil Kardesim, o özlemle bikmadan usanmadan bekledigin bir cim damlasi, ademoglunun yeryüzünde yasayabilmesi icin Yüce Rabbine bikmadan usanmadan devamli secde eden bir cim damlasi bize de secde ediyor, bizleri hayatta tutuyor, bizlerin hayatta kalip Rabbimize secde etmemize bir neden oluyor.

Minicik bir cim damlasi öbür cim damlalariyla bulusuyorlar, birlik oluyorlar, okyanuslarimizin ve nehirlerimizin akislarinda tekrar hayat buluyorlar 🙂

Nice cim damlalari süslesin düslerinizi, gönlünüzü….

Selam ve Dua ile.

Söz Sizde

%d blogcu bunu beğendi: