biravucjeton

“Bir Aralık Yazısı”

Cebimde bir avuç küçük jetonum vardı. Birer birer bölüştürüp herkesi arasam da sana her zaman bir fazlasını ayıracaktım. İskelenin ucuna çok yanaşmayacaktım. Benim tuttuğum kaya balıklarından yem yapacaktık. Burası İstanbul’du, minibüse binerken cebime, cüzdanıma dikkat edecektim. İneceğim durağı kaçırmayacaktım. En iyi peyniri ve kızartma biberi senin gibi seçecektim. Sıcak ekmeğimizi hep fırından alacaktım. Ekmek arasına tane karabiberli salam koyup yiyecektik çalışırken. Senin bana anlattığın ve yapma dediğin hataları ben yapmayacaktım. Kimseye anlatmadığım yaramazlıklarımı sana anlatacaktım. Sevdiğim insanlar bana kötülük yapıp, kötü söz de söyleseler cevabımı esirgemeyecek ama onlara yine de merhamet edecek, onlar beni sevmeseler de ben onları içten içe koruyup, gözetip, sevmeye devam edecektim. Çocuklarımı yatılı okula verip de ardından gizli gizli ağlamayacaktım. Dostlarımı iyi seçecek, hayal kırıklığına uğramayacaktım.

Elbet bir gün dönecektim, öyle demiştin. Geldiğimde her şey daha güzel olacaktı. Güvenini boşa çıkarmayacak hepsine sahip çıkacaktım. Hep bir araya yanına toplanacaktık. Hiçbir sorunu dert etmeyecektin ondan sonra. Geldiğimde beraber denize açılacaktık. Dalgalara ne zaman dik tutacağımı bilecektim sandalımızı. Rüzgârlar bizle değil, biz rüzgârlarla oynayacaktık. Ava çıkacaktık sık sık. Senin beni aldığın gibi ben de torunlarını omzuma alacaktım. Isırgan otlarına sürtünüp acıyla ağlamayacaklardı. Beraber arabamızla istediğin yere gidecektik. Gecenin bir vakti işkembe çorbası içecektik. Bir köpeğimiz olacaktı kulakları kafasından büyük. Ciğerin karasını ızgara yapacak, beyazını ona verecektik. Döndüğüm zaman çok şey yapacaktık. Her şey daha iyi olacaktı. Dünyanın derdine “haydee” diyecektik.

Ben geldim baba, sen niye gittin ki!

Kalemzade | Cengiz Yardım

Kategoriler: Dünya

2 yorum

Oktay · 10 Ocak 2015 00:22 tarihinde

Eh benim kardeşim gece gece ağlatacaktın beni .. Adamın damdan düşüp cocuklarının kosarak hatır sormasına, bana damdan düşmüş birini çağırın ancak o anlar benden dediği hikaye gibi oldu … Rabbim onlara onlar bize nasıl sevgi ve şefkatle baktılarsa , o sonsuz merhameti ile davransın inşallah

En Çok Paylaşılan Kalemzade Yazıları 2010-2013 - Kalemzade Blog · 15 Haziran 2018 22:06 tarihinde

[…] Bir Avuç Jeton | 1 Aralık 2010 […]

Söz Sizde

%d blogcu bunu beğendi: