Bu video denemesi, hacca gidenleri ve gitmeyi eleştirmek için değil, haccın mantığını paylaşmak üzere yapılmış bir çalışmadır. Kimsenin inancına göre hareket etmesine karışmadığımın altını çizeyim.

Son yıllarda üzerinde durmaya çalıştığım din ve bilim tartışmalarının bir parçası olarak hazırladığım video denemesi.

Sosyal mesaj ve edebi yazıların paylaşım örneği olarak hazırladığım bir video denemesi…

Arkadaşlar video çalışmaları hakkında eleştirilerinizi bekliyorum. Selam ve sevgilerimle…

Kategoriler: Blog Duvarı

9 yorum

Adem Gölen · 27 Mayıs 2020 21:54 tarihinde

Değerli kardes yeni nesil paylasiminizi ilgi ve taktirde izledim. Allah razı olsun. Bir tuğla daha koyup bir çaba emek sarfetmissiniz.
Özellikle HACC çok önemli bir çalışma olmuş. Çok önemli fikirler içeriyor.
Yalnız benim gibi altmisli yaşlardaki biri için altyazılar çok çabuk ve okuyamadan bitiverdikleri için çok zorlandım. Defalarca aynı noktalara gelemedim. Keşke cümleler ekranda biraz daha kalsa iyi olurdu.
Diğer videolarda çok güzel. Devamını isterim. Yazı ile birlekte Sesli anlatımlar daha tercimimdir. Allah kolaylik versin.

  Levent · 27 Mayıs 2020 23:17 tarihinde

  Bence de biraz yavaş akabilir.

  Kalemzáde · 31 Mayıs 2020 16:12 tarihinde

  Teşekkürler

Atilla Arslan · 29 Mayıs 2020 12:03 tarihinde

Alt yazıyı mürekkep yalamış biri olduğum halde takip etmekte zorlandım bazen.Hele duyulmamış birşey,beyinde yeni bağlantılar kuruyorsun,okusam mı düşünsem mi,biraz daha yavaş akmalı.Gerçi bir kaç kez seyredilerek bu sorunu çözer illa üzerinde düşünecek kişi

önder · 31 Mayıs 2020 15:56 tarihinde

Merhabalar.Salata Yürüyüş yazınız ile ilgili yorum yazacaktım. İlgili yerde yorum bölümü bulamadığım için buraya yazıyorum. Şöyle ki salata yürüyüşle ilgili yazınızı zamanında okumuş ve ritüel kismi hariç beğenmiştim. Geçenlerde Selim Çalışkanın gerceginkitabi.wordpress. com sitesinde Kurandaki Salat ve Namaz Araştırması adlı yeni yayınlanmış tüm salat ayetlerini inceleyen pdf de okunabilecek bir yazı gördüm ve okudum.Özellikle sizin okumanızı istiyorum. Çünkü salata yuruyus yazınızdan once ki salat yazılarınızı da okumuştum. İki seri arasindaki muazzam farka şahit oldum.Belki bu yazı salattaki ritüel düşüncenizi etkileyebilir diye düşünüyorum.Benim ki sadece bir tavsiye.Sağlıcakla kalın.

  Kalemzáde · 31 Mayıs 2020 16:14 tarihinde

  Salat’a yürrüş kitabını okudunuz mu, yoksa eski yazı serisinden mi bahsettiniz anlamadım. Konu geçen sene başındaki son düzenlemelerden sonra e-kitap halinde şurada https://kalemzade.net/wp-content/uploads/2018/12/Salata-Y%C3%BCr%C3%BCy%C3%BC%C5%9F-2.1-23.12.2018.pdf

   önder · 31 Mayıs 2020 21:45 tarihinde

   Kusura bakmayın, cevabınızdan sonra yorumumu tekrar okuduğumda gördüm ki biraz karışık yazmişim. İşin özü sizin hem eski hem yeni salatla ilgili tüm yazılarını okudum. (Zaten okumadığım yazınız yok) Yorumumda Size salatla ilgili okunması gereken bir yazı tavsiye ettim, o kadar. Sağlıcakla kalın.

  Kalemzáde · 31 Mayıs 2020 21:48 tarihinde

  Önder, teşekkür ederim, bakacağım önerdiğiniz sayafaya. Selim Çalışkan’ın güzel paylaşımları var. Biliyorum.

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.