Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

Müslüman Yılbaşısı

Kitabını okuyamayan Müslümancık kahrolmuş yeni yıl kutlandı diye! İslam yıkılıyormuş! Şayet sarıldığın din Allah’ın diniyse neden korkuyorsun yıkılacak diye, bi düşün! Koskoca evreni yaratan Allah dinini korumayı, gönderdiği kitabı bile anlamadan ezbere tekrarlayan birine mi bıraktı?

Mekke’nin fethini kutlamak dururken olur muymuş yılbaşı, olur muymuş böyle kâfirlik! Senin için Samsun’a çıkış da günah zaten, İzmir’i kurtarmak da! Keşke Yunan galip gelseydi diyenlere bırak yılbaşını anneler günü bile haram! Ama Allah’ın ipi dururken gavslarının, şeyhlerinin ipine sarılmak, sarıklının cübbelinin eteğine sürünmek çok helal!

Bırak yeni yılı, yeni olan her şey de, yeni olan her düşünce de sana haram zaten! Kendini yenilemeden eskiyi anlamaksa harcın hiç değil! Sen dininde sadece bir taklitçisin. Secde edersin, niye ettiğini bilmez, Kuran okur, ne okuduğunu anlamazsın. Dilin Allah derken bir kendini doğru zanneder farklı olana sapmış dersin. Doğruyu duyar, idrak eder ama kabul etmezsin. Allah’ın merhametini düşünemez, dinde hizip olduğun için kendi yüreğindeki merhametini bile gizlemeyi seçersin. Kendi kibrini tevazu zannederken, hak söyleyeni kibirlilikle suçlarsın. Allah’ın dediğinden gafil olduğun için çok sesi çıkanı haklı, çoğunluğun sesini hak ve çoğunluğa uymayı güvende olman zannedersin.

Mekke’ymiş, Kâbe’ymiş, hacmış, büyük ibadetmiş! Bırakamazsın slogan dinini! Mekke’ye gitmek, Kâbe’yi tavaf etmek, mermerlerde yürüyüp, taştan sütunları taşlamak ve orada kurban kesmek yerine; kendi şehir meydanlarında toplanacağın… seni güdümüne alıp köleleştiren kendi şeytanlarının karşısına dikileceğin… kendi yoksuluna hediyeler dağıtacağın ve kendi toplumunla her türlü dayanışmaya gireceğin güne kadar… gerçekte ne kıbleni bulmuş ne de o kıblede haccetmiş olacaksın. Caminin bitişiğindeki tek göz odalı evin su faturasını ödemeyen cemaat, caminin kubbesini kurşunla değil altınla kaplasa iflah olamayacak.

Kitabını cahil ve kifayetsiz muhterisin elinden almadan, kendi aklınla okumadan ne imanında kesinlik ne de yüreğinde gerçek huşuyu bulacaksın! Allah’ın varlığından bile emin olamayacaksın! “Tanrı yok” diyen adam bile okuyup öğrenme peşinde koşarken sen “ilk emri oku olan” bir dinde “okumadan” kendini dindar zannedecek ve gerçekte sadece kendini kandıracaksın.

Ya uyan ya da kır hipnozunun hilesini! Eğer Allah’la gerçek bir bağlantı kurmak istiyorsan.


7 yorum

Halit Can Dündar · 1 Ocak 2019 12:13 tarihinde

Kaleminize sağlık. Bu konuyu başta Kuran açısından olmak üzere çeşitli açılardan zamanında bende kaleme almıştım. Dileyen arkadaşlar şu yazıma da bakabilir: https://halitcandundar.wordpress.com/2016/12/25/yilbasini-kutlamak-gunah-mi/

Ozkan · 1 Ocak 2019 17:04 tarihinde

Cengiz kardeşim, ellerinize sağlık, Allah razı olsun, Allah ilminizi, ilmimizi artırsın inşallah.

Halit kardeşim sizin yazınızı da okudum, aynı dileklerim sizin için de geçerli.

Selam ve dua ile..

Okan · 1 Ocak 2019 22:18 tarihinde

“Mekke’ymiş, Kâbe’ymiş, hacmış, büyük ibadetmiş! Bırakamazsın slogan dinini! Mekke’ye gitmek, Kâbe’yi tavaf etmek, mermerlerde yürüyüp, taştan sütunları taşlamak ve orada kurban kesmek yerine; kendi şehir meydanlarında toplanacağın… seni güdümüne alıp köleleştiren kendi şeytanlarının karşısına dikileceğin… kendi yoksuluna hediyeler dağıtacağın ve kendi toplumunla her türlü dayanışmaya gireceğin güne kadar… gerçekte ne kıbleni bulmuş ne de o kıblede haccetmiş olacaksın” malesef siz de bazılarınin düştüğü hataya düşmüşsünüz. Bir kişi İslam dininde müslümanlığında ne kadar ileriye varsa da dinin açık emirleri o kişi için farz olmaktan çıkmaz. Bir farz ibadetin yerini başka bir iyilik de asla tutmaz. Siz yaklaşımınızla dini vecibeleri en azından hafife almış oluyorsunuz ki bu, çok tehlikeli bir yaklaşımdır.

    Kalemzade · 1 Ocak 2019 23:54 tarihinde

    Bazılarının düştüğü hataya mı düşmüşüm? Herkesin hatasını bildiğinize göre demek ki en doğru sizde! Siz anlatın o halde öğrenelim? Biz de sizin anladığınızı ve ne kadar hatasız bildiğinizi bir değerlendirelim. Farz, ibadet, dini vecibe! Siz yapılması şart şeyler diyorsunuz. Ben de şart diyorum ama neden ve nasıl yapılması gerektiğini çözümlüyorum. Hafife alan ben miyim, kuru taklit edenler mi? Tehlikeli yaklaşım! Nedir o tehlikeli yaklaşım? Nedir tehlike? Bana söyler misiniz?

Selim Çalışkan · 2 Ocak 2019 18:54 tarihinde

Olmamış bu yazı. Yakışmamış. Değilin değilini yazmış bırakmışsınız. Belli ki birilerine gıcık olmuş, bir kaç laf çarpmak istemişsiniz. Yanlışın değili, doğru olmak zorunda değil. Yılbaşını kutlayanlara gıcık olanlar yanlış yapıyor demişsiniz. İyi de, doğrusu ne? Kutlamak mı? O da değil. Peki, ne? Yılbaşını kutlayan neden kutluyor? Bu soruyu yanıtlamaya çalışmıyor iseniz bu konuyu tartışmak yanlış. Tartışacaksak da ulusal bayramları neden kutlamıyoruz, Ramazan Bayramını neden kutlamıyoruz, Aziz Valentin Günü’nü, Bütün Azizler Günü’nü, Kara Cuma’yı neden kutluyoruz soruları ile birlikte tartışmadıkça, o da boş.

Şimşek · 5 Ocak 2019 12:12 tarihinde

Ben bu yazıya aynen katılıyorum.
Allah razı olsun. emeğine bilgine sağlık
Camilerin lise mezunu imamların para kazanma mekanları olmuşken kıdemli imamın maaşı 4,500 olmuşken. müftülerin maaşları 7,000 olmuşken ilkokul mezunu hanım vaazcıların maaşı 4,800 olmuşken …..
okula yol parası bulmakta zorlanan emekli aylık 802 lira alırken ….
kitabını okumayan bilmeyen bu memurlardanmı öğrenmeliyim….
yazık çok yazık
saygılarımla

Orhan Güngör · 9 Ocak 2019 13:10 tarihinde

Cengiz Kardeşim , hem bir takva sahibi olarak insanları uyarmak, hem de cahillerden yüz çevirmek, bu mecrada ne yazık ki çok mümkün değil. Allah yardımcın olsun.

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.