Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

Arakan’da katliam var… Haberler öyle bir mahalle (medya) baskısıyla geliyor ki insan “yapabileceğim bir şeyler olmalı” diye çırpındırılıyor ama ne yapabileceğine dair bir çözüm bulamıyor. Haberlerin geliş biçiminde de bir sürü kirli bilgi, fotoğraf, video vs var. İnsan neye inanacağını neye inanmayacağını şaşırıyor. Arakan’da katliam var… Doğrudur vardır. Müslümanlar katlediliyormuş… Ne fark eder, budistler de katledilse, ateistler de katledilse fark etmez. İnsan insandır, bir şeyler yapılmalı. Peki ne yapabiliriz? Şöyle bir araştırdım…

İHH Vakfı’na Arakan için bağış yapabilirmişiz. Bir de Diyanet’in de geçmişte böyle bir gıda yardımı kampanyası olmuş…. Kısacası Arakan’daki insan haklarının hiçe sayıldığı dayatmalar ve işkencelerin önüne geçmek için, yerel yönetimin bahsedilen vahşi politikasına engel olmak için elimizi cebimize atmalıymışız, görünen o. Eğer çözülecekse hep beraber atalım sorun yok… da… cebimizden çıkan paralarla ancak karınları doyar, sırtlarına kıyafet örtülür ya da ilaç gönderilmiş olur. Peki para, yiyecek vs katliamı bitirecek mi? Manimar sorumlu politikacıları yaptıkları ve yapmadıklarından dolayı pişman olup insan haklarına mı dönecek biz bunları oraya güvenilir (!) İHH ile gönderince. Parayı, ilacı, yiyeceği, giyeceği, oyuncağı gören katliamcılar tövbe mi edecekler yaptıklarından?

Arakan’da katliam var Arakan’da katliam var! Tam da kurban bayramı öncesi! Tamam vardır da ben yapmadım katliamı! Halk olarak benim üstüme geleceğinize şu başımızdaki büyük muktedir adamların üstüne gitseniz ya biraz. Amerika terör örgütüne silah veriyormuş, sanki ben gönderiyorum, Arakan’da katliam varmış sanki ben yapıyorum, Filistin’e İsrail saldırıyormuş sanki ben saldırıyorum, Almanya gümrük birliğine yanaşmıyormuş, sanki ben dedim yanaşmayın diye.

Önümüze konulan çözüm ne? Politik sorunlarda hükümetini destekle, müslümanların olduğu bir yerde kan varsa para gönder!!! E benim politikacılarım ne yapacak? Ne yapacak soruyorum size? Motosiklet dağıtım töreni yapıp konuşacak, toplu açılış töreni yapıp konuşacak, bir şey yoksa gün icat edip konuşacak… konuşacak da konuşacak!!! Ne Amerika’nın teröristlere silah göndermesinden sorumluluk duyacak, ne Filistin’deki kandan sorumluluk duyacak, ne Manimar’daki katliamdan ötürü kendi dış politikasını gözden geçirecek! Bunların ve dahasının hiç birinden zerre sorumluluğu yok liderlerimizin! Sanki dış politikayı ben yönetiyorum, sanki Trump’a yapma diyecek olan benim, maydanoz kadar gücü olmayan Manimar’a politikacılarım yerine ben katletme diyeceğim! Merkel de benim kankam zaten!!!

Güvenilir haber yok, güvenilir STK yok, güvenilir politikacı yok. Ama güvenilir halk var!!! Para gönder günahın varsa silinir belki! SMS gönder bin günahın silinir!!! Ama oyunu vermeye devam et onlara! O hiç bir şeyi becerip de yapamayanlara! Kusura bakmayın ama bu cahil adamlar bile bol geliyor kafasını sıfıra vurmuşlara!

Bir şey olduğunda koş halkım! Döviz yükseldi dövizini bozdur halkım, başörtülü bakanımızı Hollanda’da hırpaladılar Anayasa’yı değiştir halkım, terör azdı bana oy ver halkım, ekonomi dalgalı boy ver halkım, eski sevdalım bana ihanet etti hava meydanlarına koş gel halkım. Kafalarda bölünen, bir araya getirilmekten uzak tutulan ve hep veren bir halk. Ondan sonra halkın gücünün üstünde güç tanımadım ben!!! Ama ben tanıdım kardeş! Allah var. O adını, sıfatını unuttuğun Allah var.

Kurban bayramınız kutlu olsun…


3 yorum

Deniz Dalyanoğlu · 30 Ağustos 2017 12:45 tarihinde

Yazınızı 3 kere okudum. Altına imzamı da atarım. Bu siyaset denen olgu içerisinde al birini vur ötekine. Trafiği tek şerit yolda sadece şoför değişikliğinden başka bir şey değil. Selam ve sevgi ile….

Erden Ayaz · 31 Ağustos 2017 10:28 tarihinde

Tüm kalbimle katılıyorum.Yetki verilmişler görevlerini doğru dürüst yapacaklarına habire veryansın ediyor,habire mağduru oynuyor,para istiyor,destek istiyor,oy istiyor.Türk milletinin özelliğidir ;zulmü hep kendi halkımıza yaparız.Üzerine çökeriz ezeriz de ezeriz.Yabancıya,misafire evini,sofrasını açıp ev halkını ise baskılarız.Misafire,yabancıya kötü davranın demiyoruz ama ona gösterdiğin saygıyı,toleransı,ona verdiğin hakkı birazda ev halkına versene.Yok ,o hep senin elinin altıda olacak,kulun ,kölen olacak,hep ucuz ücretle ,düşük maaşla çalıştıracak,göz boyayan ama gerçekte çoğu işe yaramayan hizmetlerle onu hep bağlı tutacaksın.Firavun zihniyeti bu işte.Kendini tanrı yerine koyma,günahların en büyüğü bu işte.İster Müslüman olduğunu iddia et,ister Yahudi,ister ateist ol.Hiç farketmez yaptığın iş aynı: şirk koşmak,kul hakkı yemek.Batı dünyası da bunun başka türünü yapar.Kendi halkını yüksek standartlarda yaşatma bahasına tüm dünyayı acımasızca sömürüp düzenini devam ettirir.Kendi halkı mutludur.Dünyanın kalanı hep ikinci sınıftır.Ancak hak ve düzen konusunda halkını müthiş eğitir ve bunu sürekli kontrol altında tutar.Bizse elimizdeki çok değerli “Kuran” rehberimize rağmen bunu yapmıyoruz.Yalanı,safsatayı bilgi diye yutturmaya çalışıyoruz.Doğruyu öğretirsek kölelerimizi,kullarımızı kaybetmekten korkuyoruz.Bu ne nankörlüktür Allahım.Elbet Allah en doğrusunu bilir.Müslümanların (ki artık bu tabir bile -affınıza sığınırım-kendine Müslüman deyip,her türlü kötülüğün,bencilliğin,şirkin içine girmişlerin sayesinde tüm taşıması gereken anlamları ,gerçekliğini yitirmiş,maalesef bir takiyye unsuru olmuştur) daha doğrusu “sadece Allah’ a teslim olmuşların” yapacağı :Kuran rehberi ile ve tabi ki tüm pozitif bilimleri kullanarak (Çünkü onlar da Allah’ın insanlara bahşettiği gelişim yollarıdır.) samimiyetle ,doğrulukla , hak ile insan eğitimini sağlamak ,bu eğitime yılmadan devam etmektir diye düşünüyorum.
Sadece alışageldiğimiz,belli günlerde kutladıklarımız değil her öğrendiğimiz an,her gelişim bir bayramdır.Allah bayramlarımızı daim etsin dilerim.
Selam ve sevgiyle .

MÜMİN · 12 Eylül 2017 13:19 tarihinde

NİSA
75 – Hem size ne oluyor ki, Allah yolunda: “Ey Rabbimiz! bizleri bu halkı zâlim olan memleketten çıkar, tarafından bizi iyi idare edecek bir sahip ve bize katından bir kurtarıcı gönder” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların kurtarılması uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?
76 – İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tağut yolunda savaşırlar. O halde siz şeytanın taraftarlarına karşı savaşın. Çünkü şeytanın hilesi zayıftır.

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.