Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

necasetten-taharet

Deep Science of Fake-Religion

Şimdi arkadaşlar… Preyırs yapmanın on iki tane koşulu vardır. Bunların altısı pıreyırsın dışında, altısı da içindedir. Dışındaki koşulları; insayd kıliyning, autsaytdaki dörtilerden kıliyning, kavıring up dı sekşuıl eyriyas of badi, fıronting dı dayrekşın of kiblah, taym ve intenşındır. İnsaytdaki nesesıtileriyse; teyking sıtarting gılorifay, sıtending ap, riiding, bending, pırastıreyşın ve gıriiting miktarı kadar oturmaktır. Autsayd kıliningden başlayalım… Öncelikle neyin dörti olup neyin dörti olmadığını bilmemiz lazım. Eski büyük sıkalırlarımızdan Aziz oğlu (pardon son of Saint) Puer’e göre yıkanan çamaşırlarda kalan koku ve renk dörti değildir. Bunu kımperisın saynsı da desteklemektedir. Ama kadınların rutin dönemlerinde giydikleri kıyafetler temiz de olsa dörti sayılır ve onlarla pıreyırs yapamazlar. Ancak ulemadan (pardon büyük din sıkalırlarından) bir kısmı bunu necis (pardon dörti) saymamışlardır…

Tahmin ediyorum ki bu yazıyı daha fazla uzatmaya gerek yok. Anladınız siz onu. Peygamber Newcastle’lı bir ingiliz olsaydı alimlerimiz dinimizi bize böyle anlatacaklardı! Dalga geçtiğimi zannetmeyin. Allah temiz olmamızı istiyor elbette. Temizliği ritüel hale getirmemizi ve temizlik takıntımız üzerine mastır yapmamızı değil. Let mi kılin dı bılekbord.

Vit Gıriiytings…


1 yorum

Selim Çalışkan · 7 Aralık 2016 19:03 tarihinde

“Ben Kuran’ı okuyup anlayacağım, uygulayacağım” diyen Müslüman adaylarına zorunlu okuma: Cengiz Özakıncı, Dil ve Din. Okumayanı dövüyorlar. Yok yok, dil ve çeviri konularından habersiz kalırsanız zararını öyle bir görüyorsunuz ki, dayak yeseniz daha iyi.

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.