Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

Ülkemizin İslamcı Kanalları…

1fmtv 2fmtv 3fmtv 5fmtv 6tv2000 7tv2000 8tv2000 9tv2000 11 14 15 16 17 18 19 20 36 37 38 39 40 41 43 44 45 47 49 50 51 52 53 54 55 58 57 21 22 23 25 26 27 28 30 34 35

Ve şekl-i hüsran…

Kategoriler: İbrahim'in Baltası

12 yorum

Deniz Dalyanoğlu · 16 Ağustos 2016 09:14 tarihinde

Bunlarda Allah’ın dinine paralel…Ellerine bir fırsat geçsin hainlikleri farklı mı olur? Yazık ki kendimize reva görmediğimizi Allah’a ve O’nun dinine görüyoruyoruz. Kandırıldık diye yakınan bunca ekabir takımına bakıyorumda anlamakta zorlanıyorum. Ne güzel itiraflarda bulunuyorlar da zannedersin ki gerçekleri idrak etmişler. Furkan olan, Basiret olan Allah’ın kitabına gereği gibi itibar etselerdi kandırılma ihtimallerinin olmayacağını veya son 2-3 sene öncesinde değil yıllar önce anlarlardı. Zaten çoğununda kandırıldıklarının farkına varışı kendi şahışlarına yapılan davranışlar. Yoksa öyle Hak ile Batılı ayırmış falan değiller. Fetö açığa çıktı da tehlike bitti mi? Dosdoğru yol üzerine oturmuş okadar çok fitneci zalim var ki bir kısmı yukarıda paylaşılmış zaten..İster din üzerinden, ister ideoloji üzerinden kandırılmalar devam edecektir. Kim Allah’ın indirdiğine tutunursa en sağlam kulpa tutunmuştur. Gerçek manada ayanlardan olmak dileği ile selam üzerine olsun tüm kardeşlerimizin…

Fikret Arman · 16 Ağustos 2016 09:55 tarihinde

ALLAH’ı ve kitabı KUR’AN-I KERİM’i bir tarafa bırakıp velilerin peşinden koşan, aklını kullan(a)mayan “ÜMMET” başına gelecek her türlü belaya müstehaktır.

yüksel · 16 Ağustos 2016 10:21 tarihinde

selam Cengiz..

Arapça öğrenmek caiz midir? Amaç lisan öğrenmekse caiz ancak Kuran-ı tercüme etmekse caiz değildir …

Başka diyeceğim yoktur.:)))

adem · 16 Ağustos 2016 10:23 tarihinde

USTA yine çok şeyi az malzemeyle sergiledin. Allah razı olsun.
Devamını yayınlamanızda fayda var.
selam ile…

Hasan Paşa · 16 Ağustos 2016 10:25 tarihinde

Yazık bize yazık dinime yazık nesile yazık hala allahın değil de şeyhinin gavsinin ipine sarilanlara, ne olacaktı sanki yada ne bekliyorduk ki herkes birRyol tutturmuş,it izi kurt izine karışmış, aklın yolu birdir derken biz o biri sayısal maddi değer sanıp bir olan ALLAH a akıl yoluyla yonelememisiz… sonuç bu AKIL sahipleri hala akıllarını kullanmazsa AKİL sahipleri onlar için boyle kullanır…! Selâm ve dua ile…

Ahmet · 16 Ağustos 2016 11:17 tarihinde

İdrâk-i meali bu küçük akla gerekmez
Zîrâ bu terâzû o kadar sıkleti çekmez…

Maalesef dini mübini islamın geldiği son hadde. Yazık. Allah hala nimet veriyor nasıl cömert, nasıl mağfiret sahibi. Dini ile dalga geçene bile zaman tahsil ediyor, nimetlendiriyor. Biz ise bakıyoruz, sadece bakıyoruz…

Şimşek · 16 Ağustos 2016 16:15 tarihinde

SELAM

Bunların hepsi kendi uydurdukları uydurulmuş dinin seri sonu ürünleridir.
Bunlar her devirde çıkan sadece ambalajları farklı dışı renkli içi çürümüş kadavralardır.
Bunlar ki farklı fabrika ürünleri olup ta aslında çakma, taklit ürünüdür.
Bu bize benzer görünümlü aslının fotokopisi değillerdir.
Bunların hepsi geçmiş tarihlerden buyana hiç meslek sahibi olmamışlardır. hiç alın teri akmamıştır.
Bu kişiler her devirde yaşamış karınlarını boş beleş doldurmuşlardır.
Bu gibi aslı bozuk fotokopi ürü malzemeler. hayat boyu hırsızlıklarla ayakta durmuşlardır.
Bunlar yaratanının ERDEM kelimesini hiç fark edememişlerdir.
Bunların hepsi uydurulmuş Dinin afyon yüzünü kullanarak “ağlamayla,” “boncukla,” ” gerdirmeli kadınlarla” ” jet ski,” ile “kafasına,” “donuna,” “yüzündeki kılına” “kıçındaki arpa boyuna” “küçük kızlara” göz dikecek kadar insanlıktan yoksun pis ürünlerdir.
Bu kişiler şu an şimdi yaşayanlar Fatiha dan para kazanan ama hiç Fatiha nedir bilmeyen kişilerdir.
Bunlar aslında kitap nedir bilmeyen. ülke diline uzak, konuşacağı dili bilmeyen. Arapça ile ava giden. geyik avına çıkan. sülükle geri dönen.ne vurduğunu bilmeyen avcılardır.
Bunlar aslında kitap nedir bilmezler. içindeki hikmeti anlamazlar. yasa, sünnet, kural ,….vahiy, mesaj, nedir. hiç çakmazlar.
Bunlar hayatı PARA gözüyle görürler.
Bunların insanlara yapamayacağı şey yoktur.
…..
Bunlar hakkında çok şey yazılır. yazılmıştır da
Bunlar dan kurtulmanın tek yolu KUR’AN dır.
Yaratıcıyı tanıma adına asla araya bunları sokmamaktır.

Saygılarımla

S metin duralı · 16 Ağustos 2016 22:44 tarihinde

Şayet bunlar Kuranın İslamını anlatıyor iseler ben bu Dini tanımıyorum.Hatta deistliğe yatay geçiş yapıyorum.
Kuranla tanışmadan bu insanları tanısa idim,dinleseydim. kesinlikle ateist olurdum.

S metin duralı · 16 Ağustos 2016 23:45 tarihinde

HANGİ DÜNYA da YAŞIYORLAR :

Başka dünyaların DİNini İslam diye anlatıyorlar.Ne kadarda inatçılar.

Bu Kuranda sizin anlattıklarınız Yaşanmadı diyorsunuz. Bu Dünyada ozellikle NEBİler ornek Nebi olduğu için sizin anlattıklarınızı yaşamadılar diyorsunuz. Hayır yaşadı diyorlar. hatta DETAYları ile sanki onların yanındamış gibi sanki ellerinde KAMERAya alınmış C:D leri var gibi anlatıyorlar. Ne kadarda inatçılar..
Ne dersiniz Nebiler onların Dünyasınada gitmiş olabilirmi ?

Mesela hz İbrahim (MASUM) oğlunu alıp kesmeye gotürmüş sonra gokten inen Melek Koç getirmiş olabilirmi ? Benim dünyamda benim Kuranımda boyle olay yok diyorsunuz. Oğlunu kesmeye gotürürken Şeytanla olan diologunu hatta bu gün devam ede gelen şeytan taşlamanın bu olay vasıtası ile oluştuğunu soylüyorlar.
Hatta Hz ibrahim hanımına ve oğluna (YALAN ) soyliyerek İsmaili hazırla onunla odun çalı çırpı toplamaya gideceğiz ,bıçak ve ip hazırla diyormuş.. Şeytanda gelip ( Doğruyu) soyleyerek Oğlunu kesmeye gotürdüğünü soylüyormuş. Yani hz İbrahim YALANCI ..Şeytan DOĞRUCU bunların dünyasına gore…

Mesela Bunların Nebisinin elinden su akıyor Ordu doyuyormuş. Ağaçlar yürüyor,Odunlar konuşuyormuş. İsterseniz yemin etsinler.gerçekten bak hem hz Muhammedin 1000 tane MUCİZesi varmış bunlar neki diyorlar.

Bunların dünyasında Mekke denen yer var ve orada bir SAVAŞ yaşanmışki Kuşlar kanatlarında TAŞ taşıyor ve düşmanlara atarak Koca bir Savaş kazanıyorlarmış. hemde Ebreheye karşı Vallahı bak hatta Mekkenin yanında bir alana bu taşlardanda koyup sergiliyorlarmış.

Bunların dünyasında bir Nehir varmış 0 + pozitif kana donuşuyormuş.

Bunların Dünyasında İsa Nebi bebekken konuşmuş. Koca Nebi İNGA diyecek hali yok ya ))

Bunların dünyasında bir Nebi var Kuşlarla konuşuyor.Karıncaların sesini ORDUya rağmen duyuyormuş. Hele HÜDHÜD diye bir kuş varki Butün İMAN esaslarını bile biliyormuş..

Bunların Dünyasında bir Nebi var ki Kuş şeklinde bir şey yapıyormuş ona üfleyince CANLANIP Uçuyormuş

Bunların dünyasında bir Nebi varki 4 kuş alıp parçalıyormuş sonra DAĞa her birini koyuyor ve çağırınca onlarda DİRİLİP tek parça ona geliyormuş.

Bunların dünyasına bir Nebi varki düşman ulkenin SARAY KOLTUĞUNU ( Tahtını ) goz açıp kapana kadar getiriyormuş.

Bunların dünyasında bir Nebi varki ATEŞe atılmış ama karıncalar kuşlar SU taşıyarak onu kurtarmış.Hatta ateş suya odunlarda balığa donuşmuş.

Bunların dünyasında Hızır diye bir NEBi varmış MASUM bir çocuğu guya anasını babasını azdıracağı korkusu ile oldürmüş… hatta bu NEbi hala halk arasında geziyor fakirlere yardım yapıp surprizler yapıyormuş.

Ornekleri uzatabilirsiniz . İlginç gelebilir İnanabilirsiniz Lakin kuranın DÜNYAsında bunlar ASLA yaşanmadı. Bu olsa olsa ALİS HARİKALAR DÜNYAsında yaşanır benim dünyamda asla yaşanmadı çünki.

( DELİL isteyenlere DETAY Kuran Kıssalarının Sistematiği kitabım Nette ücretsiz yayınlanmaktadır. Kuranın dünyasına hoşgeldin demek istiyorsanız GERÇEK DÜNYAYA hoşgeldin demek istiyorsanız. MASALLARA ,Uydurmalara güle güle demek istiyorsanız Bu Kitabı okumanızı ve paylaşmanızı diliyorum. Sorularınızıda Kurandan delillerle açıklamaya anlatmaya ( inkar için gelmiyorsanız ) anlatmaya hazırım.

mehmet altınterim · 18 Ağustos 2016 09:08 tarihinde

Değerli kardeşim;
Yazılarınız geldikçe okuyorum ve önemli gördüklerini ise arşivliyorum, yolunuz açık olsun.
Bendeniz naçizane bir Kur’an öğrencisi olarak 2001 yılından berri Kur’an kelimeleri ve bilgileri araştırması yapıyorum ve sizler gibi kıymetli beyinler de bana araştırmalarımda yol gösteriyor.
Değerli kardeşim bu millet Kur’an ı okuyup anlamıyor başkalarına soruyor ve Kur’an kelimeleri ile “fırkalara” bölünüyor cemaatlerin, cemiyetlerin, hacıların, hocaların, partilerin vs. peşine takılıyorlar.
Bence Kur’an ı anlamak için başkalarına sormak yerine insanın kelimelerin esas anlamlarını araştırmaları gerekir.
Kureyş kavmine yani okuma yazma bilmeyen bir kavime semboller, meseller, misaller ile anlatılmaya çalışılan bilgileri her insan bugün çok rahat şekilde araştırılıp gün ışığına çıkartılabilir.
Selam ve sevgilerimle araştırmalarınızı ve yazılarınızı merakla bekliyorum.

kuran müslümanı · 20 Ağustos 2016 20:17 tarihinde

Bu tiplerin dine verdiği zararın akıl sahibi her insan farkında ama bu ”İslamcı” kelimesini kullanmak da doğru değil.

Ömer · 9 Ekim 2016 22:04 tarihinde

Bunları görünce Allah’ın elçisi Meryemoğlu İsa’nın “engerekler soyu” diye tarif ettiği Yahudi “din adamları” aklıma geldi. Bu kadar mı benzerlik olur, Allah’ın dini bu kadar mı aynı yöntemlerle tahrif edilir, neticede bu kadar mı benzeşilir?

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.