Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

zulme ortak olmayacağım

Hiçbirinizin suçuna ortak olmayacağım!

İNSANCASI: HİÇBİRİNİZİN HİZBİNE ORTAK OLMAYACAĞIM!

Bu ülkenin ırk, dil, din, sınıf, cinsiyet… ayrımı yapmayan kendi halinde bir vatandaşı olarak hiçbirinizin zulmüne ve hizbine ortak olmayacağım!

Türkiye Cumhuriyeti insanlarını köyümde, dağımda, şehrimde, meydanımda, sokağımda ve Türkiye’nin her noktasında kavgaya ve hizipleşmeye iten hiçbir politikaya ortak değilim.

Küresel vahşilerin ve onların şeytani sistemine uymuş tüm yerel vahşilerin başını ve kuyruğunu çektiği bu kasıtlı ve planlı hizipleştirmelerin ve kavgaların hiçbir tarafında değilim.

Her zaman olduğu gibi yaratılış gayeme yönelip, kimsenin bana gösterdiği değil, vicdanımın bana gösterdiği doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceğim. Onun tarafı bunun tarafı değil hakkın, adaletin ve gerçeğin tarafı olmak için çalışacağım.

Ülkeme düşman olmayacağım. Kendimi daha erdemli ve toplumumu daha huzurlu hale getirmek için çalışacak, yıkmak değil iyileştirmek için didinmeye devam edeceğim.

Hükümetlerin, muhalefetteki siyasi partilerin, vahşi tüccarların, gözü paradan başka bir değer bilmeyen iş adamlarının, yalancı STK’ların, taraflı tüm medyanın, sözde vakıfların, etniğinden dincisine kadar tüm terör örgütlerinin, Kürt/Türk/Rum/Arap/Boşnak/Laz/Ermeni/Çerkez/Sünni/Alevi/Ateist…. ayırt etmeden tüm insanlara karşı gerçekleştirdiği her çeşit zulüm, hizipleştirme ve kandırmacasına ortak değilim.

Mevcut tüm siyasi partilerin, tüm terör örgütlerinin ve hepsinin simsarı olmuş küçüğünden büyüğüne tüm ırkçı ve mezhepçi güçlerin insanlara uyguladığı hizipleştirme politikalarına ve zulümlerine hemen şimdi son vermelerini ve insanlıkta, erdemde, gerçekte, akılda ve vicdanda birleşmelerini, birleşemiyorlarsa kendilerini lağvetmelerini talep ediyorum.

Bu ülkenin kendi halinde bir vatandaşı olarak bu hizipleştirme sürdüğü sürece hiçbir siyasî partiyi, hiçbir örgütü, hiçbir dînî, siyasî ve tarafgir sosyal oluşumu desteklemeyeceğimi ve yapılacak tüm seçimleri ve siyasî çekişmeleri boykot edeceğimi taahhüt ediyorum.

İmza: Sadece Vatandaş Sadece İnsan


2 yorum

Şimşek · 15 Ocak 2016 08:42 tarihinde

Aynen …. ……

N.zuhal.kaya · 15 Ocak 2016 11:07 tarihinde

Bu açıklamanıza vesile olan yazı neydi peki ?ortalık talan oldu. Bu yazınızin içeriği de hırs ispat gayreti ,ayrımcılık öfke nefret kokuyor. Her noktada icraatı yapan Allah. Benim bu toplumun bir ferdi olarak yapacağım hareket sandıkta olur. İyiye ve güzele yönelik ,birleşmeye bütünleşme yönelik barışa ve hayra yönelik işleri kendi gücümün yettiğince rabbimin izin verdiği ölçüde yaparım. Bireysel olarak..Kimseye empoze ,ve yönlendirme yapmamaya gayret ederim..Güzel gören ,faydalı bulan ,dilerse kendide gücünün yettiğince uygular…Biliyorum ki bireysel olarakta toplumsal olarakta neye odaklanirsak ona hizmet ediyor buyutuyoruz.. Her harekette neye hizmet ettiğimizı,sonucunun ne olabileceğini düşünmek gerek…umarım daha fazla uzamadan bu restlesmeler,en güzel yaptığınız şeye, kuran tefekkürune devam edersiniz..içimizdeki gayri gören tarafı susturup,sadece Allah subhanallah deyip, hayırlara vesile bir ömür surebilmeyi diliyorum tüm insanlara.. Selamet te kalın inşallah ..

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.