Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

Özgecan cinayeti

Özgecan…

Kar yağmış bir güzel. Ağacın dallarına dolmuş bembeyaz bir güzellik. Koskoca adam gidiyor, hihoha diye kahkahalar atarak silkeliyor ağacı. Bir görevi varmış da onu başarmış gibi dönüp gidiyor sonra. Adam mutlu, tabiat mutsuz.

Çocuklar uğraşıp didinip bir kardan adam yapmışlar. Havucunu, zeytinini eksik etmemiş, süpürgesini koymuş fotoğraf çekiniyorlar. İki tane serseri gelip tekme tokatla ve kartopuyla yıkıyorlar kardan adamı. Serseriler mutlu, çocuklar mutsuz.

Bir sürü yemiş vermiş sahipsiz bir ağaç. Meyveler sallanıyorlar dallarında. Canı çeken bir tane alıp yiyor, gelip geçen nasipleniyor. Hatta kuşlar, arılar ve kelebekler de… Sonra bir doymamış adam geliyor, döküyor tüm meyveleri aşağıya. Doldurup doldurup götürüyor. Adam mutlu, soyguna uğramış biçare ağaç mutsuz. Gelen geçen mutsuz. Kuşlar, arılar ve kelebekler mutsuz.

Bir güzel gül açmış dalında ve en güzel kokularına bürünmüş. Etrafına mutluluk ve güzellik yaymakta. Adamın biri geliyor. Koparmadan bir türlü sevemiyor gülü. Yapraklarını darmadağın edemeden duramıyor. Sonra da yere dökülmüş, hüzünlü yaprakların üstüne basa basa çekip gidiyor. Sanki verilen görevi başarmış bir edayla. Adam mutlu, güller mutsuz.

Her güzellikte Allah’ı göremeyen, hepsi benim olmalı, her güzellik benim olmalı, her ağaca ben yaklaşmalıyım, her malı ben kazanmalıyım, her şey benim şehvetimindir diyenlerin yaptığıyla, en azılıların yaptığı zulümler, tecavüzler ve katliamlar, hep aynı kaynaktan besleniyor. Nefis… Şeytan…

İnsanlardan öyleleri var ki, her şey kendisinin olsun ister. Bembeyaz, tertemiz bir şey gördümü orayı kirletenin, kullanacak olanın kendisi olmasını ister. Bembeyaz sayfaları çizer karalar. Paranın çoğunu, malın en iyisini, arabanın en iyisini, malın en görkemlisini ister. Onun var, benim niye yok der. Bir şekilde kendisi de elde etmeye çalışır. Açsa da doymaz, toksa da doymaz. Gökyüzündeki yıldızlar derlenip toparlanabilecek olsa, insanların çoğunun onları toplayıp, hepsi benim olsun diyerek ceplerine doldurmak isteyeceklerinden öyle eminim ki!

Çiçeği dalından koparmadan sevemeyen bir kültürün, sevgisini, sıcaklığını ve güler yüzlülüğünü şehvetiyle sık sık karıştıran gafil bir neslin çocuklarıyız. Özgecan’lara da Can’lara da baktığında onların güzelliklerinde Allah’ın güzelliğini göremeyenler, bu gafilliği de abartan ve şehvetlerini tanrı edinenlerdir. Görünürde işledikleri en fahiş tecavüzler, biriken bir yığın küçük tecavüzün büyüye büyüye türlü günahlara dönüşüp kendilerini kuşatmasıyla gerçekleşmiştir. Her güzel bir kız gördüğünde şehvete kapılan erkek bozuntuları, her güzel bir delikanlı gördüğünde onu baştan çıkarıp elde etmeye çalışan kadın bozuntuları, bizim için birer ibrettir. Onları o hale getiren de toplumdaki şirk batağından başka bir şey değildir.

Gerçekte özgecanlara kimse tecavüz edebilmiş ve onları kesip, yakıp öldürebilmiş değildir. Onlar öyle zannediyor. Asıl ölüler bu kötülükleri yapanlar, asıl zulmettikleri nefisleri ve asıl yakılacak olanlar da bizzat kendileridir. Şu geçici hayal perdesi sadece doğruyu ve yanlışı ayrıt edebilip bizim ol’mamız içindir. Kötülük yapan kendine zulmeder.

Ölçüsüz ve yön tanımayan şehvet, şeytan işi pislikten başka bir şey değildir. Kuran’a dokunabilenler özgecanlara dokunamazlar. Allah’ı tanıyanlar her güzellikte Allah’ı görürler. Çiçeği dalında ve sanatkârını överek severler. Allah’ı tanımayanlaraysa süslü görünen kahrolası şehvetleridir. Bir karıncanın önünü kesmekte tereddüt edenler özgecanların ellerini kesemezler. Kuru çalıları bile böceklere bir şey olmasın diye yakmaktan çekinenler, özgecanları yakamazlar. Çiçeği dalından koparmakta tereddüt edenler, özgecanları dalından koparamazlar. Güzelliklerde Allah’ı görebilenler, şeytan kötülükleri akıllarına getirdiğinde Âlemlerin Rabbi olan Allah’tan korkarlar.

Eğer birileri korkmuyorlarsa ve özgecanlara kıyıyorsa, şeytanlarıyla beraber cehennem onları beklemekte. İyi ki de beklemekte… Özgecan’a hangi günahından ötürü öldürüldüğü sorulacak.

Ha bu arada… o pislikler erkek de sanılmasın. Kuran’a göre erkek, kadınları koruyup gözetmeyi hedef edinenlere verilen sıfattır. Onlara tecavüz edenlere, yakanlara, öldürenlere değil. Kontrolsüzce hareket eden kendi uzuvlarına bile sahip olamayana, koruyup gözetemeyene erkek mi denir? Onlar yerin dibine geçirilesi ibretlik şeytanların ta kendileridir.

Allah her şeyi görüyor, biliyor. Her şeyin de karşılığını verecektir. Allah hem Rahman hem Rahimdir. Allah’ın merhameti Allah’ın adaletine mani değildir.

19 Meryem 68-70 Andolsun Rabbine, onları da şeytanları da mutlaka haşredeceğiz. Onları cehennemin çevresinde diz çökmüş olarak hazır edeceğiz. Sonra her bir gruptan Rahman’a karşı azgınlık göstermek bakımından en şiddetli olanları ayıracağız. Biz ceheneme girmeyi kimlerin en çok hak ettiğini çok iyi biliriz.

Kalemzade | Cengiz Yardım


0 yorum

greateast · 15 Şubat 2015 00:48 tarihinde

Tek sözüm olabilir: ”Allah büyüktür.”

semaozciftci · 15 Şubat 2015 20:31 tarihinde

Burada olmazsa adalet öbür dünyada var yanlarına kalmaz

Deniz Dalyanoğlu · 16 Şubat 2015 10:41 tarihinde

Yazınız için teşekkürler, İşte bu ve bu gibi fahşanın çıkış yolu şu cümlenizde netleşiyor; “biriken bir yığın küçük tecavüzün büyüye büyüye türlü günahlara dönüşüp kendilerini kuşatmasıyla gerçekleşmiştir.” Hayatı dolap beygiri gibi yaşamaktan sıyrılmak, düşünebilen, sorulayabilen toplum haine gelebilmek gerekiyor. Çareyi düzenin gerçek sahibinde aramaz isek üretilen çarelerin yetmeyeceğini göreceğiz. Kur’an tanımı ile İnsan; kan dökücü, fesat çıkarıcı, aceleci, nankör. Nefsini terbiye eden müstesna. İdrak edebilen, Hikmeti anlayabilenlerden zikrine uyanlardan eyle bizi Rabbimiz. Selam ve dua ile…

Kalemzade Kamil · 17 Şubat 2015 07:59 tarihinde

Özgecan’ın Babası (Allah ondan razı olsun) Mehmet Aslan’ın Sözleri: “Bize ocu bucu diyenler varmış. Ben çok akıllı bir insan değilim, ancak dilimin döndüğü kadar Kur’an-ı Kerimi okuyorum… Ben çok şey bilmem ama, halkımıza Ma’un Suresi’ni, Ali İmran Suresi’nin 103. ayetini ve Asr Suresi’ni okumalarını tavsiye ediyorum. Bu ayetler bana göre çok önemli. Doğru yolu bulmak, doğru yolu seçmek, doğru yolda yürümek çok zor. Malum, dünya geçimini sürdürmek için çalışıyoruz. Gözümüz körleşiyor, kulaklarımız sağırlaşıyor. Herkes kalbindeki sesi iyi dinlesin… Elbette ki çalışacağız, memleket için, ailemiz için, çocuklarımız için ama arada sırada da şöyle bir durup düşünmemiz lazım”

Al-i İmran 103 Hepiniz Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah’ın üzenizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O’nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini böyle açıklar.

Maun suresi: Dini yalanlayanı gördün mü? İşte yetimi itip-kakan, Yoksulu doyurmayı teşvik etmeyen odur. İşte (şu) salat/namaz kılanların/edenlerin vay haline, Ki onlar, namazlarında/salatlarında yanılgıdadırlar, Gösteriş yapmaktadırlar, Ve ‘ufacık bir yardımı da’ engellemektedirler.

Asr suresi: Asra andolsun ki insanlar hüsranda. Ancak iman edip salih işler yapanlar ve birbirlerine doğruyu ve sabrı tavsiye edenler hariç.

takva · 17 Şubat 2015 11:27 tarihinde

Bu tarz olayların başlıca suçlusu kontrolsüz medya ve internettir. Yıllardır kadın bedeni üzerinden her türlü rezilliği özgürlük ve sanat kılıfıyla insanlara sınırsızca istedikleri gibi yayın yaptılar. Şu ülkede porno içerikli bütün site ve yayınlar yasaklanacak deseniz en başta bugün sevgi kelebeği rolleri kesenler ayaklanır. İnternet ve televizyonda her türlü rezilliğe kolayca ulaşılabiliyor. Genç beyinler zehirleniyor.

Fikret Arman · 21 Şubat 2015 20:03 tarihinde

“Çiçeği dalından koparmadan sevemeyen bir kültürün, sevgisini, sıcaklığını ve güler yüzlülüğünü şehvetiyle sık sık karıştıran gafil bir neslin çocuklarıyız.” Başka söze dahi gerek yok!

Emeğine, gönlüne sağlık değerli Kardeşim.
Dileğim ve çabam, diğer “CAN” lara zarar gelmemesi olacaktır.
Selam ve Dua ile,

B.Bilal · 23 Şubat 2015 13:31 tarihinde

Selam.
Bir katil, bir cani, insan olamamış bir yaratık üzerinden, bütün geçmişimizi, ecdadımızı, kültürümüzü aşağılamak doğru değil.
Biz özü sözü bir, şefkatli, merhametli, yüreğinde Allah sevgisi taşıyan bir neslin çocuklarıyız.
İçimizden bir sapık çıkması sizi aldatmasın.
O güzeller güzelinin babası bile böyle aşağılamalara kalkışmadı.
Yahu uyanın, aynı gemideyiz.
Çürükler denize dökülecek, yolumuza devam edeceğiz.
Allah’ın sevgisi ve merhameti hepimizin üzerine olsun.

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.