Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

kirmiziayet

Kırmızı Ayetler

“Madem Kuran yetiyor diyorsun, hadi bana Kuran’da şunu göster bakalım” diyenler, Kuran’a savaş açtıklarının farkında değiller mi gerçekten!!! Gelin irdeleyelim.

Bir: Kuran’ı okumamışlarsa Kuran’dan yüz çevirmişler demektir. Vahim. Çünkü bu durumda şu ayetin hedefindedirler.

43 Zühruf 36,37 Kim Rahman’ın Zikri’ni GÖRMEZLİKTEN GELİP ondan uzaklaşırsa biz ona bir şeytanı musallat ederiz de o ona can yoldaşı olur. Bu şeytanlar onları yoldan saptırırlar. Onlarsa kendilerinin hâlâ hidayet üzere olduklarını sanırlar.

İki: Eğer okuyup da anlamamışlarsa anlaklarının mühürlü olduğu anlamına gelir. Vahim. Çünkü bu durumda aşağıdaki ayetin de ve onun gibi birçok ayetin de hedefindedirler.

18 Kehf 57 Kendisine Rabbinin ayetleri hatırlatıldığı halde, onlardan YÜZ ÇEVİREN ve iki elinin hazırlayıp önden gönderdiği şeyleri unutandan daha zalim kim olabilir? Şu bir gerçek ki, biz onların kalpleri üzerine onu anlamamaları için kabuklar geçirdik, kulakları içine de ağırlıklar koyduk. Onları hidayete çağırsan da bu durumda hidayete asla ulaşamazlar.

Üç: Yok eğer anladıkları halde ayetin tam tersine böyle söylüyorlarsa zaten onlar için yapacak birşey kalmamış demektir. Çok vahim. Çünkü azap zamanı cehennem melekleri şöyle söyleyecekler.

66 Tahrim 7 Ey inkâr edenler, bugün özür beyan etmeyin. Siz ancak yaptıklarınızla cezalandırılıyorsunuz.

Bir ihtimal daha var: O da, Kuran’ı kendisine rehber edinmişler olan bizim, YÜZ ÇEVİRMEDİĞİMİZ halde ayetleri yanlış anlamış ve böylece hataya düşmüş olmamız! Ancak anlamama konusunda onlardan ciddi bir farkımız var. Onlar zaten anlamadıklarını itiraf ederek “biz Kuran’ı kendimiz anlayamayız, bize alimler açıklar” diyorlar. Biz ise okuduğumuzu anlayabileceğimizi iddia ediyor ama yanlış anlayabileceğimizi varsayıyoruz. Dikkat edin, anlamadığımızı değil. Varsayalım ki öyle. Yanlış anladık. Dolayısıyla bu durumda bile müjde şu ki; yukarıdaki üç kabahatten hiçbirini işlememiş oluyoruz.

Bir: Kitabı okuduk, demek ki ayetlerden YÜZ ÇEVİRMEDİK. Sorun yok.

İki: Öyle ya da böyle bir şeyler anlamışız ve KURAN’DAN ANLADIĞIMIZLA AMEL EDİYORUZ. Demek ki anlamama mührümüz yok.

Üç: Anladığımız kadarıyla ANLADIĞIMIZIN TERSİNİ DE YAPMIYORUZ. Hiç sorun yok.

Demek ki yanlışsak bu sadece bizim aleyhimizedir. YÜZ ÇEVİRMEDİĞİMİZ Kuran’ı hayata geçirmede hataya düşmüşüz demektir. Ama doğruyu bulmuşsak bunun nedeni yine YÜZ ÇEVİRMEDİĞİMİZ Allah’ın vahyi olan Kuran’a bakmamızdır, başka şeye, başka kimseye değil.

Bize “ayetlerle bozup, sapmışsın” diyenler varsayalım ki haklılar!!!

34 Sebe 50 De ki: ‘Eğer ben sapacak olsam, artık kendi nefsim aleyhine sapmış olurum; eğer hidayeti bulacak olsam, bu da Rabbimin bana vahyetmekte olduğu (Kur’an) sayesindedir. Şüphesiz O, işitendir, yakın olandır.”

Ammaaa… Eğer biz doğruysak “kitap yetmez” diyenlerin durumu ise çok vahim.

34 Sebe 51-54 Sen onları korkuya kapıldıklarında bir görsen. Artık hiç bir kaçış yoktur ; yakın bir yerden yakalanmışlardır. “Ona inandık!” dediler. Ama nasıl mümkün olur onlar için imana ulaşmak o uzak yerden! Daha önce inkâr etmişlerdi onu. Gayba taş atıp duruyorlardı o uzak yerden. Artık kendileriyle, iştahla arzuladıkları şey arasına engel konmuştur. Tıpkı daha önce benzerlerine yapıldığı gibi. Gerçek şu ki onlar, tutarsızlığa iten bir kuşku içindeydiler.

İşte konuyla ilişkili birkaç ayet. Hadi biz “Kuran eksiksizdir” diyenler de, o “kitapta şunlar yok” diyenler de, beraber bir kez daha okuyalım. Bakalım yine yanlış mı anlayacağız!!! Onlar da biz de, her türlü şeytandan ve nefsimizden sıyrılıp merhameti bol Allah’ın adıyla okuyalım…

header6

6 Enam 38 Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.

6 Enam 114 Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım?

6 Enam 115 Rabbinin sözü hem doğruluk, hem adalet bakımından tamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirecek hiçbir kuvvet yoktur.

16 Nahl 89 Biz bu kitabı sana, her şeyin ayrıntılı açıklayıcısı, bir doğruya iletici, bir rahmet, Müslümanlara bir müjde olarak indirdik.

19 Meryem 64 Rabbin asla unutkan değildir.

29 Ankebut 51 Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu?

10 Yunus 15 Onlara ayetlerimiz apaçık belgeler olarak okunduğunda bizimle karşılaşmayı ummayanlar derler ki: “Bundan başka bir Kuran getir veya bunu değiştir.” De ki: “Benim onu kendiliğimden değiştirmem asla mümkün değildir. Ben sadece bana vahyedilene uyuyorum. Eğer Rabbime isyan edersem büyük günün azabından korkarım.”

43 Zühruf 43,44 Sen, sana vahyedilene sımsıkı sarıl! Hiç kuşkusuz, sen, dosdoğru bir yol üzerindesin. Ve muhakkak ki o (Kur’an) hem senin için, hem kavmin için bir şereftir ve ileride ondan sorulacaksınız.

header5

Eğer anladıysan arkadaşım, bırak inadı da Allah’ın tekliğini ve yüceliğini duyur artık. Kalk ve uyar. Girme şu ateş saçan kırmızı ayetlerin hedefine. Kuran yeter kardeşim, Kuran yeter. Adımız gibi eminiz.

Kalemzade | Cengiz Yardım


24 yorum

Pabuç · 22 Mayıs 2014 08:54 tarihinde

İşin trajikomiği ”Siz /Biz okusak da anlamayız diyenlerin çoğu zahmet edip bir defa bile okumamışlardır Kur’anı” gerçi o konuda da mazeret hazır insanlar için ”Kur’anı Türkçe, tam olarak açıklanmış olmaz!” İyi de ne yapacağız Arapçayı derinlemesine bilmiyoruz diye HİÇ mi okumayacağız kitabımızı…İnsanları anlamakta bazen çok zorlanıyorum…
Yüreğinize sağlık ,kaleminize kuvvet…

Fikret Arman · 22 Mayıs 2014 11:47 tarihinde

Ali İmran Suresi : 3 / 104: İçinizde, iyiliğe çağıran, sağduyuyu öğütleyen ve kötülükten sakındıran bir topluluk olsun. Bunlar başaranlardır.
Yine ders alınası bir yazı… Gönlüne sağlık Kamil Kardeşim. Allah razı olsun. Selam ve Dua ile,

oktaycit · 22 Mayıs 2014 12:11 tarihinde

Reblogged this on Oktay'ın Sayfası.

Mavi Gezegen · 22 Mayıs 2014 12:11 tarihinde

Teşekkürler… Allah razı olsun Kalemzáde Kãmil

ali kuyucu · 22 Mayıs 2014 13:31 tarihinde

Cok mantikli

B.Bilal · 22 Mayıs 2014 14:14 tarihinde

“Kuran’ı kendim okudum ve anladım diyen kafirdir” diye bir hadis duydum.
Doğru olduğundan değil,
benim merak ettiğim gerçekten böyle bir hadis var mı ?
Peygamberimize edilmedik iftira kalmamış.

mümine · 23 Mayıs 2014 17:29 tarihinde

kur’an okumayı takipçilerine-afedersiniz-taklitçilerine yasaklayan cemaat ve tarikat mensuplarından Kitabullahı anlamalarını beklemek!?….boşa ümit…

fahri yılmaz · 4 Haziran 2014 00:33 tarihinde

olayı ve okumayı basite alıyoruz gibi geliyor… olaylar çok daha derin.. zaten kavga okuma anlama bağlamında ortaya çıkmıyor.. kavga kıyas edilme bağlamında… Ayetlerin kıyasında.. Ayrıca Nükleer santral karşıtı biri olarak Nükleer santrallerle ilgili bana ayet gösterebilir misin? apaçık, herşeyi ayrıntısı ile anlatan bir ayet istiyorum.. yorum ya da kıyas yapmayın sakın.. ayeti apaçık istiyorum..

emrah arslan · 5 Haziran 2014 13:41 tarihinde

uzun süredir insanlara anlatmaya çalıştığım ve her denememde neredeyse taşlandığım gerçekleri o kadar net (!) anlatmışsınız ki; resmen “işte bu! işte bu anlatmak için çırpındığım şey!” diye içimden haykırdım. ancak ben anlatmaktan vazgeçtim… sahi; insanlara bunu anlatmak için kafayı yemek zorunda mıyız? yani bunu yapmazsak bu bir suç mu?

Konur Darendeli · 7 Haziran 2014 07:56 tarihinde

Fahri Yılmaz, aslında olayı ve okumayı basite almıyoruz çünkü zaten basit hem de anlaması çok kolay.Yoksa siz Allahımın yarattıklarının zeka düzeyini bilmediğini ve anlaşılması çok güç kitap göndererek onlara zulum ve haksızlık ettiğini mi zannediyorsun?
Kuran’da Yeni Rakı,Viski vs gibi içecekler, eroin,kokain gibi uyuşturucular,milli piyango,sayısal loto,at yarışı,webcam takarak başka insanların mahremiyetini izlemek vb yok diye bunlar haram değil mi?
Sağduyulu,vicdan sahibi bir insan olarak; kendimize,başkalarına,çevremize zarar veren şeylerin Kuranda ismen o zamanda olmamasına rağmen bu zamanda haram veya mekruh olmasını anlamak için fazla zekaya ihtiyaç olduğunu zannetmiyorum velevki insanın anlama kabiliyeti mühürlenmesin!
Bahsettiğiniz gibi olaylar derin değil,siz sığ tarafına bakın;Allaha ortak koşmayın,Allaha tamamen kendinizi teslim edin,Kuranı inkar etmeyin,namazı dosdoğru kılın,orucu tutun,Annenize-Babanıza iyi davranın,zekatınızı verin,başkasının ırzına göz dikmeyin,sözünüzü tutun,emanete sahip olun,yetimin hakkını yemeyin,borcunuzu ödeyin,can almayın,kibirli olmayın,yalan söylemeyin,haramlardan uzak durun,kumar oynamayın,falcılardan-büyücülerden uzak durun,fesat çıkarmayın,mümkün olabildiğince kimsenin kalbini kırmayın,mümkünse komşularınıza yardım edin,dirilerin ve ölülerin arkasından konuşmayın,insanlara güler yüz gösterin,hainlik yapmayın,hiç bir şeyi eksik tartmayın,insanları kandırmayın,hasetlik yapmayın,eşinize-çocuklarınıza-akrabalarınıza iyi davranın,mümkünse kurban kesin,kimseyle alay etmeyin,dininize,namusunuza,ailenize,ülkenize saldırılmadığı müddetçe kimseye saldırmayın,daha çok okuyup öğrenin,başkalarına da öğretin,mümkünse hacca gidin ve herşeye şükür edin,sabredin.
Gördüğünüz gibi yukardaki şeyleri yapmak yada yapmamak hiç te anlaşılmaz değil.Ve size neredeyse Kuranda olan sığ olarak herşeyi açıkladım,ama hala siz Nükleer santral de takılı kalırsanız ona bir şey diyemiyeceğim.
Yine de siz yukardaki SIĞ şeyleri yapın geriye saymadığım-bilmediğim DERİN konulardaki günahlarınız benim olsun.

  Kuranbanayeter · 30 Ekim 2017 18:41 tarihinde

  Hiç kimse, bir başkasının günahını üstlenemez. Bunu böyle bil. Ayrıca Kuran yeter deyip te fikir beyan edemezsin. Bunu da böyle bil. Dini her konuda yanlızca Kuran ayetini (yorumsuz, olduğu gibi, bire bir karşılığını) yazıp karşındakinin anlamasını ümit edebilirsin. Eğer kendi fikrini beyan edersen kendinle ters düşmüş olursun ki o zaman da yazdığının değeri olmaz. Yukarıda yazdıkların senin Kurandan çıkarımların, senin sonuçlarındır. Ben farklı anlayabilirim ve sen de kendi tezine göre bana yanlış anlamışsın diyemezsin. Böyle diyemeyeceğin için yazılarınızın yorumdan uzak olması birincil önceliğiniz olur ki tam tersi durumda kendini inkar etmiş olursun. Kendi yorumunu dayatmaya devam edersen o zaman bende derim ki sana “Kuran bana yeter! Sen kim oluyorsun!”

kolcoğlu · 11 Haziran 2014 22:59 tarihinde

aslında mantıklı bir soru. siz soruyu müslümanların sorduğunu değil de gayri müslimin sorduğunu farzedin. hem kendinizi hem de karşı tarafı tatmin edecek cevabı nasıl verirsiniz?

emre · 23 Haziran 2014 23:41 tarihinde

Sayin fahri bey. Kuran da Allah hicbiseyi eksik birakmadi bu apacik bi gercektir. Gelelim sizin mevzuya kuranda nukleer santral kelimesini ararsan birsey bulamazsn. Ama nukleer santralin işlevini aklina kaziyip getirireceklerinin iyi mi kötü mü oldugunu kuranda sorgulayabilirsin. Bunu gerçekten inanıyorsan yapabilirsin. Ama ön yargı duvarlarini yikamamis aciz ve gururlu bi insansan senin icin yapabilecek birsey yoktur.Çünkü sen inkar ederek kendini zulme surukluyorsun. Saygilar..

ali · 14 Temmuz 2014 17:25 tarihinde

Andolsun ki, Resûlullah, sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çok zikredenler için güzel bir örnektir. (33/Ahzab-21)

  Ömer S. · 16 Ağustos 2015 16:55 tarihinde

  İbrahim ve onunla birlikte olanlarda sizin için güzel bir örnek vardır… Mümtehine 4
  Allah “Hz. İbrahimin Hadislerini” yazdırmayı unutmuş olmalı! Yoksa Kuran’a bakıp öğrenemeyiz!

   Kuranbanayeter · 30 Ekim 2017 18:44 tarihinde

   Allah hepinize hidayeti nasip etsin inşallah.

ferdi · 27 Ağustos 2014 08:29 tarihinde

Halkın elleriyle işledikleri yüzünden karada ve denizde felaketler yaygınlaştı. böylece, (kötülükten) dönerler diye yaptıklarının bir kısmını onlara tattırıyor. 30:41

Fahri Yılmaz kardeşim yukarıdaki ayet ile çernobil arasındaki bağlantıyı kurabildin mi? ya da küresel ısınmayı??

Ecevit · 15 Ekim 2014 10:36 tarihinde

Fahri Bey’e SELAM gönderiyorum.

Ecevit · 15 Ekim 2014 10:41 tarihinde

yazıyı yazan arkadaşa teşekkür ediyorum. Çoğaldığımızı hissediyorum. Zaten ayetler de kalplerinde ve kulaklarında mühür ve ağırlık olanlara bir şey anlatılamayacağı bildiriliyor ve seni ALLAH ‘a iman edenler anlar diyor. Şeytanla olan savaşımızda ALLAH Yardımcımız olsun.

Ömer S. · 16 Ağustos 2015 17:22 tarihinde

“Kuran’da herşey var!” demek ayrı bir şey “Kuranda din için gerekli herşey vardır!” demek ayrı bir şeydir.

Bu aynı “hazır çorba paketinin” yada “hazır pudinglerin” arkasındaki yapılış aşamalarını anlatan tarifi,listeyi eksik görmek gibidir!
*Bu paketin arkasında “çorbaya baharat koyabilirsiniz/koyamazsınız” diye birşey yazmıyor! Bu tarif eksik!
*Bu paketin arkasında “çorbayı karıştırırken kullanacağımız kaşığın tahta yada çelik olup/olmayacağını” yazmıyor! Bu tarif eksik!
*Bu paketin arkasında “tencrenin boyutunun nasıl olacağı” yazmıyor! Bu tarif eksik!
*Bu paketin arkasında “pudingin üstüne hindistan cevizi koyup/koymayacağımızı” yazmıyor! Bu tarif eksik!
*Bu paketin arkasında “pudingin içine 5 bardak süt koyun diyor fakat evde 4 bardak süt kalmış.1 bardak su kullanabileceğimi” yazmıyor! Bu tarif eksik!
vs. vs. vs. Çoğaltmak mümkün!
Arkadaş bu tarifteki aşamalar “çorba,puding yapmak için” yeterli!

Örneğin kertenkele,köpek yemek bizim toplumumuza göre “yanlış/iğrenç” bir şey olabilir fakat “haram” değildir.Başka toplumda müslüman olan biri belki bunları yiyiyor,seviyor olabilir.
Kuran’a göre Leş,kan,domuz eti,Allahtan başkasına kesilen hayvanlar “haramdır”.
Örneğin 20 yaşında bir genç erkek 80 yaşında bir dul kadın ile evlenebilir mi? Kurana göre “haram” değildir fakat toplum için “yanlış/iğrenç” bir şey olarak görülebilir.
Örneğin Eşimizle dudaktan öpüşmek “haram” mıdır?
Örneğin Namaz kılarken ayaklarımın arasını 30cm açarsam namazım bozulur mu?
vs. vs. vs.Çoğaltmak mümkün!

İnsanlar “nasıl Kuran’da eksik bulabilirim acaba?” diyerek saçma,sapan sorularla adeta “Kuran tek başına yetmez arkadaş!” demeye çalışıyorlar.(Aynı hazır çorba,puding tarifi gibi! )
“Kuran’da herşey var!” demiyoruz! “Kuranda din için gerekli herşey vardır!” diyoruz!
Allah “aklını kullanmayanların” üstüne pislik yağdırır…
Sevgilerimle!

brolin · 30 Ekim 2017 18:29 tarihinde

Bu anlayışın bir paradoksa dönüşmesi kaçınılmazdır. Çünkü savunulma şekli yanlıştır. Bu fikrin arkasından ister istemez şu düşünce gelir. “Ben okudum ve şunu anladım. Aynen de uyguluyorum.” diyerek tamamen yanlış bir yöne giden kişiye verebileceğiniz cevap yoktur? Bu cevap kapısını zaten fikrinizle kapatmış bulunuyorsunuz. Desen ki “Bak o ayette kastedilen o değil budur. Yanlış yapıyorsun!”. alacağınız cevap tam olarak şu olur; “Kuran bana yeter arkadaşım senin fikrine ihtiyacım yok!”. Tam olarak kendi fikrinizle kendinizi vurmuş olursunuz. Diyemezsiniz ki “Benim anladığım gibi anla!”. Çünkü bu düşünce tarzını kabullenmiyorsunuz zaten. Başkasına uyma gel bana uy derseniz, işte tam da yukarıda bahsettiğim paradoksun içine girmiş olursunuz. İnkar ettiğiniz bütün her şeyi kendiniz uyguluyor olursunuz. Şimdi hemen arkasından denecektir ki “Arkadaşım ben bana uy demiyorum Allah’a uy diyorum”. Tamam da piyasada birbirinden farklı bir sürü meal var. Ve insanların maalesef ki çok az bir kısmı okuyup ta oradan hüküm çıkarabilecek durumdadır! Ayrıca meallerin hepside yorumludur. Ben saf Kuran meali görmedim hiç şimdiye kadar. “Orada kullanılan bir kelimenin 5 manası varsa sen yaz hepsini ben istediğimi anlarım sana ne demez mi adam yani! Çünkü Kuran yeter. Şu parantez içlerini de kaldır. Onlar her mealde aynı değil. O senin yorumun. Ben ne diye senin yorumuna inanayım! Bana saf Kuran ver. O bana yeter!” derse ne diyeceksin. Sen anlamazsın ben bu sonucu çıkardım bu ayetten mi diyeceksin? Yine kendi fikrine ters düştün ama. Şimdi buna da bir fikir beyan edersen, bu senin fikrin olacağından yine kendi paradoksuna düşmüş olursun. Desen ki şu meali oku, yine senin lafınla hareket etmiş olacağım ki bu yine sizin fikrinize göre ters bir harekettir ve paradoksun alası olur. Yani kısacası neresinden tutarsan tut o paradoks peşinizi bırakmaz ve buna dair bir fikir geliştirmedikçe de bu düşünce akımı kendi paradoksunda kalmaya mahkum olur. Ayrıca Kur’an yeter deyip te kendi fikirlerini insanlara empoze etmeye çalışanların benim gözümde mezheplerden yada diğer cemaatlerden bir farkı yoktur. Kur’an yeter diyen kişi Kur’an ı açıklamaya kalkışırsa işte o zaman ben o insana güvenmem. Kuran yeter diyen kişinin yapabileceği tek şey yorumsuz bir meali aktarmaktır. Hani şu parantezleri vs kullanmadan, tamamen cümlenin birebir çevrilmiş hali ile yani. Yetecekse senin yorumuna da ihtiyacım yoktur bunu bil. Ben senden daha fazla inanıyorum buna fakat dediğim gibi hem bu fikri savunup hem de SAF Kuran meali yazanını göremedim şimdiye kadar.

Emine Hocaoğlu · 26 Mart 2019 16:53 tarihinde

Cengiz Bey, merhaba…Kırmızı Ayetlere; Hud 1-4 ve A’raf 52, Mürselat 50 , Rahman 1-4 , Sa 29,86,87,88 i de ilave edelim mi?
Selam&Saygı ile

Hud 1-4;Elif/1, Lâm/30, Râ/200. Bu Kur’ân, Allah’tan başkasına kulluk etmeyin; sadece Allah’a kulluk edin diye, âyetleri,şirk koşarak yapılan yanlışı; kendi zararlarına işi ve kargaşayı engellemek için konulmuş kanun, düstur ve ilkeler içertilmiş/bozulması engellenmiş,bir de en iyi yasa koyan, bozulmayı iyi engelleyen/sağlam yapan, her şeyin iç yüzünü/gizli taraflarını da iyi bilen tarafından ayrıntılı olarak açıklanmış bir kitaptır: “Şüphesiz ben sizin için O’nun tarafından bir uyarıcı ve bir müjdeciyim. Ve Rabbinizden bağışlanma isteyin, sonra O’na tevbe edin ki, sizi adı konmuş bir süre sonuna kadar güzelce yararlandırsın. Ve her fazilet sahibine armağanlarını versin. Ve eğer yüz çevirirseniz, ben sizin aleyhinize olan büyük bir günün azabından korkarım. Dönüşünüz yalnızca Allah’adır. Ve O her şeye gücü yetendir.”

A’raf 52;Hiç kuşkusuz onlara, inananlar için bir kılavuz ve rahmet olarak, tam bir bilgiyle ayrıntılı olarak açıkladığımız bir Kitap getirmiştik.

Mürselat 50;Artık Kur’ân’dan sonra hangi söze inanacaklar?

Rahman 1-4;Rahmân [yarattığı bütün canlılara dünyada çokça merhamet eden Allah], Kur’ân’ı/ öğrenip öğretmeyi öğretti, insanı oluşturdu, ona hayır ve şerri, iyiyi, kötüyü ayırmayı öğretti.

Sad 29;Bu, temiz akıl sahipleri onun âyetlerini düşünsünler ve öğüt alsınlar diye sana indirdiğimiz bereketli bir kitaptır.

Sad 86;De ki: “Ben Kur’ân’a karşı sizden bir ücret istemiyorum. Ben yükümlülük getirenlerden/ kendiliğinden bir şeyler uyduranlardan, külfet getirenlerden, başa iş çıkaranlardan da değilim. 87.Kur’ân, bütün âlemler için bir öğüttür ancak. 88.Ve onun müthiş haberini bir zaman sonra kesinlikle bileceksiniz.”

Savas · 9 Haziran 2019 05:12 tarihinde

Mesele ne kadarda yanlış anlaşılıyor dimi peygamberimizi devre dışı bırakmak için kuran i kullaniyoruz oradaki ayetler uzerinde zikzak çiziyoruz aslında kuran bize yeter sözünün altında peygamber düşmanlığı yapıyoruz demiyosunuzda islamin hakikatlerinden bahs ettiginizi saniyosunuz.. ha birde kuran lafontenin masal kitabı değildir bilesiniz..

Hadi Bana Kuran’da Şunu Göster! | Oktay'ın Sayfası · 22 Mayıs 2014 12:09 tarihinde

[…] Hadi Bana Kuran’da Şunu Göster!. […]

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.