Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

america

Herkes Kendi Dünyasının Kaşifidir…

Bu hayat sizin hayatınız. Okumaktan, aramaktan, sorgulamaktan ve ümit etmekten asla vazgeçmeyin. Eğer siz Amerika’ya ilk defa ayak basmışsanız, orada başka insanların yaşıyor olması sizin keşfinizin değerini düşürmez. Amerika’yı yeniden keşfetmekten korkup da vazgeçmeyin. Kızılderilileri veya Ümit Burnundaki yerlileri kimse yok saymamıştır ama Amerigo Vespucci de Kristof Kolomb da Vasco da Gama da hala kâşif sayılırlar. Her bir Müslüman da kendi dininin, kendi dünyasının kâşifidir. Kuran denizine açılın. Yelkenlerinizi açın. Hevesle sarılın dümeninize. Pusulanız elinizde. Ufuktaki kara parçasını eninde sonunda görecek ve kendi Amerika’nızı bulacaksınız. Kendinize ve kitabınıza samimiyetle güvenin. Bu dünya sizin dünyanız. Sizin dünyanızı birilerinin gelip keşfetmesini beklemeyin. Emin olun. Siz bulacaksınız. Ve Allah’a şükredeceksiniz.

Kalemzade | Cengiz Yardım


0 yorum

Pabuç · 4 Kasım 2013 13:52 tarihinde

Biz can-ı gönülden okudukça o da açıyor kendini bize,binlerce şükür.Her defasında çok daha iyi anlamaya yaklaşıyoruz ve okurken sevdirene şükrediyoruz..Ve yine tüm yanlış anlamalarımızdan eksik anlamalarımızdan kitabımızı gönderen Yaratanımıza sığınıyoruz…

Fikret Arman · 4 Kasım 2013 16:53 tarihinde

Evet!.. Herkesin düşünmesi gereken bir yazı. Güzel olmuş. Emeğine ve gönlüne sağlık değerli Kardeşim… Çoğunluk için zor olsa da, İnsanların artık beynini ve aklını nasıl kullanacağını keşfetmesi gerek.

Selam ve Dua ile,

Metin · 4 Kasım 2013 21:48 tarihinde

Evet Kuran engin bir derya,okudukça gönül ferahlıyor,dertlere derman oluyor,nuru insana pusula oluyor.Fakat senin gibi kıymetli insanlarında tefekkürlerini paylaşması daha bir şevkle ve değişik bakış açılarıyla kurana bakmayı sağlıyor.Allah cümle ilim sahiplerinden razı olsun,Allah ilmimizi arttırsın…

Kalemzade Kamil · 13 Kasım 2013 09:16 tarihinde

Fikret abi, Pabuç, Metin… Güzel ve gören gözleriniz için çok teşekkürler. Allah sizi hiç bunaltmasın. Sevmekten hiç vazgeçmesin.

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.