Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

cubeli

Direkt Allah’a Bağlanan Şeytana Bağlanır!!!

Modern televizyon kanallarının bile değişmez bilir kişisi, büyük din alimimiz(!) olan bir büyük zat(!) diyor ki: Evliyayı, müçtehidleri devreden çıkarıp direkt Allah’a bağlandım diyenler, şeytana bağlanırlarmış!!! Direkt Allah’a irtibat kuran bir din olur muymuş!!!

Şeytanın peygamberimizin kılığına asla giremeyeceği(!) kabulüyle kendilerine rivayete dayalı bir dayanak tutup, Resulullahı rüyasında gördüğünü ve yüzünün kendi efendi hazretlerinin(!) yüzünün aynısı olduğunu iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Allah’ın ete kemiğe bürünüp (Yunus misali) Ma……t olarak göründüğünü iddia edenler de şeytana bağlanmıyor!!!

Cebrail’in Allah’ın perdesinin arkasına çaktırmadan bakıp Resulullahın zaten orada olduğunu gördüğünü ve vahyin aslında Muhammed’den alınıp Muhammed’e götürüldüğünü iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Ma……t Efendisinin Azrail’e “ben şimdi gelmek istemiyorum” diyerek ecelini elinin tersiyle reddettiğini ve bunun her peygambere ve evliyaya verilen(!) “ister gel ister gelme” özgürlüğü olduğunu iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Allah’ı zuhurda gördüğünü iddia edip, kuluna şifa ayetlerini tabağa veya  kağıda yaz, suyunu çıkar, çocuğuna içir, dediğini iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Şirki hiçe sayıp, namazsızlık dışındaki hiçbir günah kâfirlikle eşit değildir, yedi günahın içinde boşuna arama diyenler şeytana bağlanmıyor!!!

Yetiş ya Resulullah, yetiş ya evliya, yetiş ey Allah’ın dostları, yetişin gavsler kutuplar diyerek, cemaatine sözde dualar haykıranlar şeytana bağlanmıyor!!!

Allah’tan başka yaratıcı olmadığına inanıyorsan maddi manevi her yardımı ölüden de diriden de istersin diyenler, insandan efendilerinin önünde diz çöküp, türlü icazetler arayanlar şeytana bağlanmıyor!!!

Deve sidiğini sünnet, peygamber kanını ve necasetini içmeyi cehennem ateşinden dokunulmazlık kazanmak sayanlar, cezbeye tutulduğunda Allah olduğunu nida etmeyi makul bir davranış görenler şeytana bağlanmıyor!!!

Evliyaların yüzlerce fersah civarına şefaat hakkı veren, Nakşi tarikatine mensup normal bir müridin bile bir fersah etrafına şefaat edebileceğini iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Kabirdeki azaptan çok korktuğunu ama mahşerdeki kalabalıkta Ma…..t Efendisinden şefaat alabileceğini, hesap günü birinden mutlaka bir şekilde fayda sağlayabileceğini iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Berzah âleminde “peygamberimiz halen hanımlarıyla zevkleniyor ve hayattaki zevkten ve tasarruftan bile daha kuvvetli bir halde bunu yapıyor” diyenler şeytana bağlanmıyor!!! Saçmalamıyor!!! Sapmıyor!!! Sapıtmıyor!!!

Biz hiç kafamızı yormayalım! Bize ne, hadis sahihmiş, uydurmaymış, biz sadece cübbeli hocaların bize anlattığını din olarak dinleyelim!!! Bırakalım ayetleri hatta!!! Bu kadar alimler hocalar evliyalar yanılıyor olamaz!!! Biz değil ancak alim hocalarımız Allah’la direkt irtibat kurabilirler!!! Hatta o kadar direkt ki Kuran’ı bile devre dışı bırakabilirler! Ama bizler Kuran’ı rehber edinmiş olarak dinimizi direkt Allah’ın sözlerinden öğrenmeye çalışırsak şeytana bağlanırız!!! Haberiniz olsun!!! Aman yanlış yapmayın!!!

Direkt Allah’a irtibat kuran bir din olur mu!!! Hoca aslında çok haklı!!! Direkt olmaz. Arada vahiy (Kuran) olmalı. Onu devreden çıkartırsanız Allah öyle bir şeytan sardırır ki, üzerinize cübbe diye aldığınız, kafanıza takke diye taktığınız, şeytanın maskesi olur ama gören gözlerin de maskarası olursunuz.

43 Zühruf 36,37 Her kim Rahman’ın zikrinden (Kur’an’dan) körlük edip görmemezlikten gelirse Biz ona bir şeytan sardırırız, artık o ona arkadaş olur. Bu şeytanlar onları yoldan saptırırlar. Onlarsa kendilerinin hâlâ hidayet üzere olduklarını sanırlar.

Kalemzade | Cengiz Yardım


0 yorum

greateast · 23 Eylül 2013 21:09 tarihinde

Tüm bunları okuyunca ve bu konu etrafında düşününce aklıma bu hazretlerin pir dedikleri kişiler aklıma geliyor.Mesela Yunus Emre,Mevlana vb. Sonra diyorum ki bizim de sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz Yunus Emre’ler, Mevlana’lar da böyle miydi ? Sonra kendi kendime cevap veriyorum : Değillerdi.Bu erdemli insanlar şimdi özlemini çektiğimiz müslümanlığı yaşadılar.Olması gerektiği gibi yaşadılar. Çıkar kaygıları yoktu. Kimseye şu tabağa okuyayım da işin hallolsun demediler.Ama ne zaman ki bu mübarekler dünyadan göçtüler yerine yerleşenler bu işleri kurumsallaştırdılar.Ondan ona, ondan ona geçti ve bugünlere geldik.En doğrusunu Allah bilir.Saygılar….

  Kalemzade Kamil · 26 Eylül 2013 23:22 tarihinde

  En doğrusunu Allah bilir demekle güzel bir bitiriş yapmışsınız. Hep söylemeye gayret ediyorum, bazı isimlere yüklenişimiz onların bugün yaşatılan şahsı manevilerinedir, putlaştırılmış şahsiyetlerinedir. Bu kapsamda Kuran’da geçen İbrahim’in “Bütün ilahlarınız düşmanımdır, alemlerin Rabbi hariç” sözünü gönülden benimseyenlerden olmak gerek. İnsanlardan değil ilahlardan bahsediyor.
  Selamlarımla…

Pabuç · 23 Eylül 2013 23:00 tarihinde

Sadece hacıları hocaları değil ; ideolojileri liderleri de putlaştıranlar var…Şirk gerçekten çok önemli bir konu üzerinde düşünülmesi düşünülmesi ve yine düşünülmesi gereken bir konu! Allah ile kul arasında aracı Kitap var ondan başka aracılar benim bildiğim kadarıyla ……………………………..

Rabbim mutlak doğruda sabit eylesin bizleri ve Kur’an ışığında yaşamayı nasip etsin hepimize.Birileri çıkıp direkt Allah’a bağlanan şeytana bağlanır sözünü söyleyecek kadar gaflet içinde olsa da…..

Ve ,
greateast’in yorumuna kesinlikle katılıyorum. O zatlar da birilerinin çıkıp onları kutsallaştırmalarını istemezlerdi !… Gerçi yaşarken türbesini yaptıranları da duyduk zamanımızda..Her şeyin hayırlısı versin, Rabbim Kur’an ‘dana yırmasın bizleri…

  Kalemzade Kamil · 26 Eylül 2013 23:24 tarihinde

  Evet herşeyi putlaştırıyorlar. Dindarım diyeni de dini gözardı edeni de kendine putlaştıracak birilerini maalesef bulmuş durumda. Yorumunuzun sonundaki güzel dualarınıza da gönülden inşallah diyorum.

  harun · 30 Eylül 2013 14:26 tarihinde

  maun müslümanları diye güzel yazılar okudum.sanırım burda da fikret arman beyin olsa gerek çok güzeldi.
  kalemzade kamil beyde ” şeytanın uydurduğu peygamberler”başlıklı yazısında yazdı.diyorki bizler zahmet edip vakit ayırıyoruz.şu gibilerin kitablarını okuyoruz.(celalettin said vesaire….kuranla kıyaslıyoruz. bunların eserleri kurana uymuyor.
  bende katılıyorum. diyorumki buraya yorum yazan ….. arkadaşa sen ya kuran okumuyor yada o zatların okumamıssın. iki yüzlü davranıyorsun.
  insan inandığı değerde okunuş. iki yüzlü konuşamaz. konuşursa bilgi eksikliği olduğu anlaşılır.
  ….. arkadaşın aslında kalemzade kamil arkadaşın yazdıklarından pek birşey anladığını zannetmiyorum.çünki yukardaki yazı kamilbeyin ….. gibilerine ters bir yazı

   Kalemzade Kamil · 30 Eylül 2013 20:07 tarihinde

   Katıldığınız hususlar için teşekkür ediyorum.
   Ancak lütfen birbirinizi bu kadar ağır eleştirmeyin. Bu durumda beni zor durumda bıraktığınızı bilin. Bu yorumunuzu eleştirdiğiniz kişiyi üzüleceğini düşündüğüm için önce yayınlamamayı düşündüm. Bir süre elimde telefonum bekledim. Sonra yorumunuzu yayınlamadığım için sizin kırılabileceğinizi düşündüm. Sonunda en azından bahsettiğiniz ismi noktalayarak düzeltip yayınlayayım dedim…. O da tam olmamış sanıyorum. Karşılıklı tartışmaya evet, ama lütfen beni arada bırakmayın.
   Selamlarımla…

Doğaarya · 23 Eylül 2013 23:20 tarihinde

Ağzına sağlık…

Murtaza · 24 Eylül 2013 16:51 tarihinde

test amaçlı, kuranı hiç tanımayan arkadaşlara Allah ile bağlantı kurabilmek için arada uygun nitelikli kimselerin olması gerektiğini ancak bu kimselerin artık yaşamadığını fakat ruhlarının non-stop gezdiğini bir takım mistik kurgularla anlattım. ikinci aşamada bu ruhlarla bağlantı kurabilmenin anlamadan okuduğumuz bir takım kritik ayetlerle mümkün olabileceğini bu gibi bilgilere de herkesin sahip olmadığını anlatırken benim sahip olduğumu sadece ima ettim. bunu yaparken de var gücümle farsça arapça türkçe kelimeleri çorba yaparak konuştum. içinde üniversite de okumuş olan arkadaş grubunda bana itiraz eden bir kişi bile çıkmadı. kısacık süre içinde yavaş yavaş hepsi bana boyun eğmeye başladı.
o akşamki konuşmamızın sonuna doğru Ahkaf suresinin ilk ayetlerini okuyup bu ayetler bütün bu düşüncelerimize bir balyoz gibi darbe vurarak param parça eder ve hepsini boşa çıkarır dediğimde uslu uslu beni dinleyen arkadaşların yüzü asıldı !!! ve yavaş yavaş biliçsizce itiraz etmeye başladılar.
sağlık bulaşmıyor ama hastalık çok bulaşıcı

  Kalemzade Kamil · 26 Eylül 2013 23:29 tarihinde

  Yorumunuzu okuma esnasında açık söyleyeyim iyi bir iş yapmadığınızı düşünüyordum, ta ki Ahkaf suresiyle bitirdiğinizi anlayıncaya kadar… 🙂 Ve son sözünüz çok manidar: Sağlık bulaşmıyor ama hastalık çok bulaşıcı.
  Yorumunuz ve paylaşımınız için teşekkür ediyorum, selamlarımla ve dualarımla…

Sarla Yiğit · 26 Eylül 2013 12:49 tarihinde

Yine çok güzel yazmışsınız. Aklınıza sağlık.

şimşek · 26 Eylül 2013 18:23 tarihinde

mükemmel bir yazı.. yüreğinize emeğinize sağlık..aklına bereket…

Allah doğru yoldan kimseyi ayırmasın.

saygılarımla

Fikret Arman · 27 Eylül 2013 19:22 tarihinde

Kalemine sağlık Kamil Kardeşim… Her zaman ki gibi zevkle okudum. Gönlüne sağlık… ALLAH razı olsun.

ŞİRK!.. Kur’an’dan haberi olmayan, olsada okuduğunu anlamayan biz Müslümanların asırlardır en büyük hastalığı. Öyle şeyler yapıyoruz ki, şirk denizinde yüzdüğümüzün farkında bile değiliz. Her gün enaz 40 kez FATİHA süresini okuyoruz… Bu sureyi okuduktan sonra ALLAH’a söylediklerimizin arkasında duruyor muyuz?

Bilerek ya da bilmeyerek DURMUYORUZ Kamil Kardeşim.

Her gün en az 40 kez “BİZİ DOĞRU YOLA İLET… NİMET VERDİKLERİNİN YOLUNA!” diye dua ediyoruz. Dua ediyoruz da biz doğru yola girmek için bir şey yapıyor muyuz? YAPMIYORUZ. Memnun bir şekilde Şirk denizinde yüzüyoruz. Kıyıya çıkma çabamız yok!..

Selam ve Dua ile,

  Kalemzade Kamil · 28 Eylül 2013 11:58 tarihinde

  Çok yerinde bir konuya temas etmişsiniz Fikret abi. Kuran’ı anlamak tek başına yeterli değil, onu hayata tatbik etmede daha çok gayret etmemiz gerekiyor. Selamlarımla…

Berat Bilgin · 23 Kasım 2013 16:20 tarihinde

“Hoca haklı” dediğiniz tespite bayıldım 🙂

Gören Gözlerin Maskarası | Adana Pusula Haber/Adana Haber · 27 Eylül 2013 00:23 tarihinde

[…] Kaynak: https://kalemzade.net/ […]

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.