İnandık Demekle İş Bitti mi?

inandik demekle

Madem İnanıyorsunuz Neden Tam Aksini Yapıyorsunuz?…

Dinimizin tek ve değiştirilemez kaynağı Kuran’dır. Bunu ilk söylediğinizde herkes kabul eder. Oysa bunu diliyle kabul edip icraatte kabul etmeyenler çoğunluktadır. Çoğu inanan, Kuran’ı övmek için över, içinde ne olduğunu bildiği için değil! Ama birimiz çıkıp, işte biz dinimizin tek kaynağının Kuran olduğunu bildiğimizden onun dışındaki kaynakları din hükmü verecek manada göremeyiz dediğinde işler değişir! En başta Müslümanlar tabi ki Kuran derler, ama bunun yanında hadisler, rivayetler, mesneviler, risaleler, külliyatlar, lar lar lar, ler ler ler… de var!!! Hani tek ve değişmez kaynak Kuran’dı!!! Ne oldu! Bakıyorum da dilinizin söylediğini, ama’larla inkar ediyorsunuz!!!

Kuran’a göre yaşadığını iddia edenlerin, gerçekten Kuran’a göre yaşayıp yaşamadığını ise sadece Allah bilir. Ama dinimizin tek kaynağı olan Kuran’da ne yazdığından haberdar değilsek, Kuran’ı bir dinsiz olarak okuyan kadar bile, Kuran’a göre yaşayıp yaşamadığımızı bilemeyiz. Buna rağmen Müslüman’ım diyenlerin çoğu Kuran’ı okumuyorlar. Saçmalığa bakın ki kimileri okumadıkları kitaba inanıyorlar ve hak ettiği biçimde okumadıkları için orada söylenenlerin neredeyse tam aksini yapıyorlar. Ne acı!

Bir an için hadi biz de dinin tek kaynağının Kuran olmadığını, onun yanında bütün ler ler ler ve lar lar lar’ın da dinin kaynağı olduğunu kabul edelim! Yüzbinlerce hadisi Kuran’ın yanına ikinci bir kitap olarak koyalım ve onlara göre de yaşayalım! Çelişkileri nedeniyle bu mümkün değil ama hadi tamam, oldu diyelim!!!

Örneğin; sahih kabul edilen ve meşhur ulema tarafından hemfikir olunan hadislere göre bir kadın vücudunun tamamı avret olarak görülür ve kadının mümkünse tüm vücudunu örtmesi, en azından el, ayak ve yüzü hariç örtünmüş olması farz kabul edilir. Bakın sünnet değil farz!!! O halde şimdi gözlerinizi sulugözlü hoca efendilerin televizyon kanallarına ya da bilmem ne cemaatinin ticarethanelerine çevirin… Gördünüz mü?

Hadi Kuran’ı biz yanlış anlamış olabiliriz de hani sizin hadisleriniz Kuran’la uyum içinde ve doğruydu!!! Nedir televizyon kanalınızdaki bu kadınların hali o zaman? Ne yapıyorsunuz siz? Gerdanları açık kadınların oynadığı diziler ne arıyor sizin kameralarınızın karşısında!!! Plaj görüntüleri veren bikinili kızların oynadığı reklamların ne işi var televizyon kanallarınızda!!! Haşemalı kızlar ve göbek altını göstermeyen donlar giymiş delikanlılar yok mu deodorant ya da dondurma reklamı yapacak!!! Neden haberlerinizi, saçlarını güzelce yaptırıp süslenmiş ve en kaliteli makyajları yapmış kadınlar sunuyor bütün ekranlarda!!! Hadi diğer kanallar yoldan çıkmış diyelim, siz neden dinin bir diğer kaynağı olarak kabul ettiğiniz hadis külliyatlarınızın hükmettiği emir ve yasakları uygulamıyorsunuz!!! Acaba derdiniz din değil mi sizin? Acaba dininiz imanınız anlattığınız şey değil mi sizin!!! Uydurulana inandığınızı söylüyor, bir şekilde dayatıyor, ama kendiniz bile ona uymuyorsunuz! Dininiz imanınız nedir sizin!!!

Peki hastaneler!!! Sizin kendi özel hastanelerinizde neden diş hekimleri dolgu yapıyorlar? Hani diş dolgusu yapanın gusül abdesti geçersizdi!!! Cünüp mü geziyorsunuz yoksa siz!!! Madem doğum kontrol haramdı, marketlerinizdeki kondomlar ne iş hacı!!! Balon niyetine şişirip çocuklara mı veriyorsunuz!!! Madem inanıyorsunuz ulemanız söylemiş, neden dininizin emrinin hilafında hareket ediyorsunuz!!!

57 Hadid 27 Sonra onların izleri üzerinde peygamberlerimizi birbiri ardınca gönderdik. Meryem oğlu İsa’yı da arkalarından gönderdik; ona İncil’i verdik ve onu izleyenlerin kalplerinde bir şefkat ve merhamet kıldık. Türettikleri ruhbanlığı ise, biz onlara yazmadık. Ancak Allah’ın rızasını aramak için türettiler ama buna da gerektiği gibi uymadılar. Bununla birlikte onlardan iman edenlere ecirlerini verdik, onlardan birçoğu da fasık olanlardır.

Niye kendi inandığınızı bile uygulamıyorsunuz?… Niye biliyor musunuz? Ben söyleyeyim… Çünkü ikiyüzlüsünüz siz… Riyakârsınız. Kendinize bile samimi değilsiniz. Eğer bir hedefiniz varsa o hedefe ulaşmak için her şeyi mübah kabul edebiliyorsunuz. İnandık deyip aslında inanmıyorsunuz. Dilinizin söylediğini kalbiniz yalanlıyor. Siz -mış gibi yapıyorsunuz, öyle bir yapıyorsunuz ki kendi yalanınıza kendiniz bile şıp diye ikna oluyor ama iş nefsinize geldiğinde ilk önce kendiniz uymuyorsunuz. Nefsiniz kabardığında eve kapattığınız çarşaflıya değil, milletin namusuna dilinizi üst damağınıza yapıştırıp “cık cık cık” sesleriyle ilk önce siz bakıyorsunuz! Desinler’e alışmışsınız. Dininizin hükmünü bile bırakın hadisi, neredeyse üçüncü kitap olarak kendiniz veriyorsunuz. Cahile cehalet satıyorsunuz.  Sizin dil bilmez, kulak duymaz namazınız dua ve şükür etmeyi bile unutturmuş, rekat ve kelime saydırmakta size. Tefekkür edeceğiniz yerde boncuk sayıyorsunuz. İnandık dedik diye iş bitti de, kazandık zannediyorsunuz. İmanı da ilmi de verenin kim olduğunu unutmuş, kendinizi bir şeyleri sonuna kadar hak etmiş zannediyorsunuz. Irmakları hayal edip koşarken, ateşten denizlere kulaç atma ihtimalinizi hiçe sayıyor, göz ardı ediyorsunuz.

Kalemin ucu kırılmadan yazıyı bitirsem iyi olacak…

29 Ankebut 2,3,4 İnsanlar yalnız “inandık” demekle, hiç sınanmadan bırakılacaklarını mı sandılar? Gerçek şu ki, Biz onlardan öncekileri de imtihan ettik. Sözünde doğru olanları ve yalancıları Allah böylece birbirinden ayırt edecektir. Yoksa, kötülükler yapanlar bizden kaçabileceklerini mi sandılar. Ne kadar kötü, ne kadar yanlış hüküm veriyorlar!

Kalemzade | Cengiz Yardım

İnandık Demekle İş Bitti mi?&rdquo hakkında 0 yorum

 1. Bu gün aynı konuda arkadaşımla sohbet ettik ve ben dedim ki:”Bİz şehadet getirdikten sonra Cenneti kazandık garantisini almış gibi davranan,dini işimize geldiği gibi yaşayan,konu bizsek yanlışlara da doğru kılıfı geçiren kişiler olduk(!)” dedim.Bu yazı ne güzel de ifade etmiş ikiyüzlülükleri…

  Güzel özetlemiş şu cümle de :” Eğer bir hedefiniz varsa o hedefe ulaşmak için her şeyi mübah kabul edebiliyorsunuz” eee Kur’anı neden okuyup anlamaya çalışmıyoruz (!) sanıyorsunuz? İşimize gelmiyor efenim, öğrenirsek rahatımız kaçar !!!

  Saygılar..

 2. Ben de anlamadim hangi dindir Islam diye yuttuklari/yutturduklari.

  Yahudilik ve Hiristiyanlik karisimi bir seyler üretilmis Islam adina.

  Ehl-i Kitap siz Yahudi yada Hiristiyan olun ki Allah’in sevgili kullari olasiniz, cennete giresiniz gibilerinden laflar etmislerdi.

  Ha bizimkiler de ayni havadan caliyorlar, Islam olun da Allah’in sevgili kullari arasina ve cennete girin.

  Ee hangi Islam? Ehl- Kitaptan bir farkimiz mi var? Yooo. Bizde onlar gibi Ana Kitabimiz yanina bir sürü kitaplar ekliyoruz. Eklemesine ekliyoruz da, eklenenler Ana Kitabi arka plana attiriyor.

  Hani yani herkes kendi dininde kalsada, hic olmassa Allah’a sirk kosmadan inanip ibadet etmesini bilebilseler. O da yok.

  Bir de carsaflilarin yanlarinda dolasanlari incelemeli, gözler sürmeli (ille de haci sürmasi olacak, cünkü Muhammed Peygamber gözlerini sürmelermis! Ulan yanindamiydiniz ki?) Jeans pantolonlar (salvara da yüz verilmiyor artik) kiminin hele kaslari da alinik (kadina kas da aldirmazlar) deri ceketler , saclar berberden son model cikilma.

  Sanki Ademoglu denilinde heriflerden bahsediliyor (!). Hep bana hep bana.

  Resim yasak derler gazeteler mecmualar dolanir odalarda.

  Hasir yataklarda yatanimiz varmidir? IIH, olursa su yatagi olsun.

  Bu millet sadece basörtüsüne gelince müslüman kesiliyor.

  12 kisilik yemek takimi, son model koltuklar, masalar sandalyeler! Neden yerde oturup elle yemiyorlar yemeklerini?

  Ise alis-verise giderken neden esek, at, deve ile gitmiyorlar?

  Sünnete (!) uymalarini sahi geregince yerine getiremiyorlar.

  Allah’in Sünnetullahina da karsi geliyorlar. Mühim olan kadinlarina bas örttürmek, gerisi önemli degil. Basörtüsü hem kadini hemde erkegi müslüman yapiyor(!).

  Allah akil fikir versin diyecegimde, Rabbimiz zaten vermis akli.

  Herhalde akil dagitilirken ya semsiye altinda yada kapi ardinda kalmis olmalilarki pek de nasiplerini alamamis olanlar coook.

  Inandik, örtü var demekle kalblerine iman yerlesmis olsaydi RAHIBELER önde gelirdi! Onlar da inaniyorlar(!) birseylere.

  Selam ve dua ile.

 3. Çok güzel bir yazı daha…
  Allah yüklerinizi hafifletmek ister; zira insan zayıf yaratılmıştır.Nisa-28
  Bundan önceki ayetlerdede tevbe(hatadan dönme) kapısını kapatmıyor Rahman ve Rahim olan.Fakat insana Çelişkisiz olan Kuran yetmiyorda kendine içinde çelişkiler dolu hadis,ilmihal,fıkıh vs.. kitapları rehber ediniyor.Çelişkiler,bocalamalar içinde boğuluyor,kendi nefsine,fıtratına,aklına ihanet ediyor ve kendi kendini cezalandırmayı sabır zannedip ancak bu şekilde kendini cennete hop diye oturtuyor.Yoksa dilleriyle Kuran ın Allah katından olduğunu ikrar etselerde bilinçaltlarının bir bölümü inkar mı ediyor?Halbuki şu ayeti görmezlermi?”Onlar bu Kur’an’ı hiç anlamaya çalışmazlar mı? Eğer o, Allah’tan başka birinden gelmiş olsaydı onda mutlaka birçok (tutarsızlık ve) çelişkiler bulurlardı! “(nisa-82).Allah katından olan Kuranı anlamaya,incelemeye çalışmak yerine İnsanların iki eliyle yazdıkları şeyleri(üstelikde çelişkiler dolu) incelemek,anlamaya çalışmak niye?
  Selam ve dua ile…

 4. Vudu ların kendilerine yaptıkları işkenceler, burada bahsi geçenlerden çok daha gerçekçi ve samimi bence.
  Gözlemleriniz harika olmuş.
  Ankebut 2,3,4 de belirtildiği gibi bizde imtihan içerisindeyiz, bu gerçeği hiç unutmadan yaşamamız gerek, bunun içinde çokça okumak ve çokça Allah’ı anmak gerek. Nasıl Kuranda Davut ve Süleyman kıssalarında sınandıklarının farkına varıp hemen Allah’a yöneliyor ve af dileniyorlar. Fatiha suresini KALBİMİZDEN okuyarak(ANLAMALIYIZ) istemeliyiz.

  sözünde doğru olanlardan eylesin

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.