Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

f839019vk0

“Doğru Yola Oturan İblisler”

Öyle sözde din (şirk) kitapları var ki (düşünmeyen) insanı çaktırmadan dinden imandan çıkartırlar! Çıkartıyorlar da! Bunların içlerinde öyle tehlikelileri de var ki (düşünmeyen) insanı batıl bir din yapısının içine sokmakla kalmıyor aynı zamanda (şeytan gibi bildikleri) gerçekleri de anlatırken saptırarak ve başkalarının ağzındanmış gibi söyleyerek okurlarına hakaret edip onları popülist bir yaklaşımla büyüleyerek istediklerini yaptıracak yola sürüklüyorlar. Beynini, aklını gelenek dinine teslim etmiş nice cahil ve gafil insan bu kitapların ve bu kitapları müracaat noktası gören hocaların peşinde (şirk peşinde) koşuyorlar. İcra ettikleri sahte dinin küfür olduğuna asla inanamayacak kadar putperest halde olduklarını bilmiyorlar. Görmek istemedikleri için de hiçbir şey göremiyorlar. Elimdeki böyle bir kitap! Sözde Hıristiyan misyonerlerin ağzından Müslümanları nasıl nitelendiriyorlar bakın.

herkese lazim olan iman

Bu tespit sadece Hıristiyan misyonerlere ait zannediyorsanız yanılıyorsunuz!

herkese lazim olan iman 2

Bakın ben demiyorum. Fikirlerine karşı çıktığım ve birçok insanın İslami kitap, imanı öğretiyor diye sarıldığı bu kitap(lar) diyor: Ve bu sayfada yer alan bazı tespitleri bence hiç de mesnetsiz değil. Aynen şeytan gibi! Her şeyin doğrusunu bildiği halde doğruyu söylerken yanlış yolu tercih ettirmeye gayret eden iblis gibi! Çoğunuz cahilsiniz, kafanız çalışmaz, bana uyun diyor. Ne kendi kitabınızı ne de diğer hak kitapları biliyorsunuz diyor. İbadetlerinizi bilmeden anlamadan yaparsınız, ne Kuran’ın kapsamını ne de Kuran’ı anlatanların ne olduğunu bilirsiniz diyor. Müslümanlığı sevmeniz bildiğinizden değil ana baba ve hocalardan gördüklerinize inanmanızdandır diyor. Daha ne doğrular söylüyorlar ama yanlışlara bulamak için!

herkese lazim olan iman 3

Çoğunuz ne Arapça ne de başka lisan bilmezsiniz, diğer dinlerin ve hurafe dolu mezhepleşmişliklerin yanlışlıklarını anlatan kitapları okumanız bir yana, var olduklarından bile haberdar değilsiniz diyor. O yüzden size öyle kitaplarla güya Hıristiyanlığı anlatıyorlar ki sizin dilinizde, sizin gibi cahillerin anlayabileceği kolaylıkta oluyor diyor. Ama nasıl da hedef saptırıyor! Tüm bunları diyor ama aynen şeytan gibi doğru yolun üzerine bir yılan gibi çöreklenip insanları başka yollara gitmeye zorluyor. Hırsıza bak deyip imanları çalıyor.

herkese lazim olan iman 4

Sizce bu yukarıdaki ifadeler Hıristiyan misyonerlerin foyasını ortaya çıkarmak için mi söyleniyor? Eğer bu uyanışı verdikten sonra yeni bir uyuşturucu vermezse okuyan doğal olarak Kuran’a yönelecektir. Bakalım hiç Kuran’ı bir defa da anlamak için kendiniz okuyun diyecek mi bu kitap!

herkese lazim olan iman 5

Hedef kitleyi tespit ettiniz mi? Kesinlikle bu satırları okuyacak olanların hiçbir yönlendirme olmasa bile fuhuşhanelere, meyhanelere gidecek zihniyette olmadığını bal gibi biliyorlar. O halde her söylenene inanmaya hazır bu insanlara dini öğretmekse maksat, bu konularda gezmenin manası ne sizce? Okuyana duymak istediklerini söylemekten ve kendi tarafına çekmeye çalışmaktan öte olmayan bir popülist yaklaşım değil mi? Bakalım daha neler var görelim.

herkese lazım olan iman

Gördünüz mü? Eğer ehli sünnet alimlerinin söylediğinin aksine bir şey iddia ederseniz mürted oluyormuşsunuz? İyi de ehli sünnet alimlerinin uyuşmadığı durumlarda ne olacak? Mesela mürtedliğin cezasının ne olduğunu biliyorsunuz? Hanefiyseniz ölüm! Şafii ya da hanbeliyseniz başka! Ortaçağın hıristiyan papazlarının cadı avlaması gibi ehli sünnet ilim adamlarına karşı çıkan adam arayıp kilisenizin hükmünü mü vereceksiniz? Bu ne özgürlük, bu ne akıl, bu ne vicdan! Hadi tamam diyelim, hükümleri ehli sünnet alimlerine göre verdiniz; dayanakları hangi kitap? Berika, Hadika, Buhari, Müslim!!! Hani Kuran nerede??? Yok! Çünkü aradığınız hükümleri orada bulamazsınız!!!

herkese lazım olan iman

Ortadaki paragrafa dikkat ettiniz mi? Mesajı aldınız mı? Kuran ayetlerini sadece peygamberimiz anlayıp açıkladığı için (!) bizim için esas olan hadislermiş. Onları da alimler bize açıklayacaklar, orada bulamazlarsa kendileri anlam verecekler. Ama biz kafası çalışmayan avamız. Anlayamaz ve onları ayıklayamayız. Mezhebsizler hadis uydururlarmış! Yalanı fark ettiniz mi? Bir kere mezhepsizlerin büyük kısmı hadise inanmaz ki hadis uydursunlar! Siz sahih dediğiniz hadislere bir göz atın yeter! Gülmek geliyor içimden ağlamak yerine! Herkes kendisi ayetlerden kendi çıkarımını yapamazmış gibi şu tefsir ilmini sadece kendine sahiplenip abartılan da… Neyse o ilim çeşitleri konularına belki başka bir zaman daha hazırlıklı olarak gireriz! Orada da ne sahtekarlıklar dönüyor ne göz boyamalar var ya hadi neyse!

herkese lazim olan iman 6

İşte bu! Bakın siz düşünmeyin, ben bunları zaten düşündüm ve yazdım diyor. Ben bunların farkındayım, gelin benim kitabımı okuyun, benim dediğim gibi hurafelerle yaşayın, kurtulun diyor. Her dönemde türlü firavunlarla işbirliği yapmış münafık tüccarlar sizi!!! Herkese lazım olan iman, ama sizinki asla değil! İşiniz gücünüz duygu sömürüsü ile reklam yapıp dolap çevirmek! Hakik.. kitabevinizin yayınlarını da, Türki… gazetenizi de, ihl.. holdinginizi de gördük, televizyonlarınızı da, kitaplarınızı da! Ne anlatıyorsanız tam tersini medyada ve sosyal hayatta sergilediniz utanmadan! Kuran’ı bilmiyorsun diyorsun ama gösterdiğin kitapların arasında Kuran yok nedense! Hakiki Müslümanlık bu zırva kitaplardan öğrenilirmiş!!! Çünkü Kuran’ı okurlarsa senin ne mal olduğunu anlayacaklar! Gizleyin Allah’ın ayetlerini bakalım nereye kadar gizleyebileceksiniz! Sizin tatlı dilinizi eşek arıları soksun! Alın size takdir ve teşekkür mektubu!

63-Münafikun 4 “Onları gördüğünde kalıpları kıyafetleri senin hoşuna gider, onları beğenirsin. Konuştuklarında sözlerine kulak verirsin. Gerçekte ise onlar, âdeta duvara dayatılan, ruhsuz kütüklere benzerler. İçleri boş, ödlek olduklarından çıkan her sesten pirelenir, her yeni haberi kendi aleyhlerinde sanırlar. Onlar düşmandır, onlardan sakın! Allah belalarını versin onların! Nasıl da hakikatten vazgeçiriliyorlar.”


6 yorum

Pabuç · 24 Şubat 2013 22:44 tarihinde

Şeytan da yardımcıları da işlerini yapıyor.Bizi asıl ilgilendiren bizler neler yapıyoruz /yapmıyoruz…boş beyinleri /yürekleri elbet bir dolduran çıkacaktır ve asıl korkulacak olan da bu :şeytanın doldurması …

Okuman gerekeni(!) okumazsan,düşünmezsen işine geldiğine inanırsın ve her şeyini kaybedersin Allah muhafaza…

Önce beyinleri çöplerden temizlemek lazım ne kadar çok işimiz var! …

isradogan · 25 Şubat 2013 10:38 tarihinde

Bir aralar bir vesile ile Saadet-i Ebediyye kitapları elime geçti bir kitabını okudum ve çöpe atttım. Güvenilir olmadığını azçok bilgi sahibi olanlar anlıyor fakat hala bilmeyenlerin olabiliceği düşünülerek gündeme getirilmesi iyi olmuş.

ugurbesiktepe · 24 Nisan 2013 02:04 tarihinde

:))

Fatma · 25 Mayıs 2013 21:19 tarihinde

Ben onun bunu bilmem, bildigim tek dogru sey:

Herkesin asagiladigi Seytan, Rabbine söz vermis oldugu andan itibaren vazifesini hic aksatmadan en sadik bir sekilde kiyamete kadar tüm ciddiyetinle uyguladigidir.

Keske Iblis kadar sözümüze sadik kalanlardan olabilsaydik.

Büyüklerimize nasil bir saygi duyarak ayakta kalmamalari icin oturdugumuz yerden kalkip yerimizi ikram ediyor isek, aynen öyle Seytan’a dememiz lazim gelirdi : O yer benim (Rabbimize giden DOGRU YOL ), orada oturmakta senin hakkin yok, buyur kapi orda!

Selam ve dua ile.

Murtaza · 19 Ağustos 2013 16:54 tarihinde

ışık cemaati mensupları ile aynı mekanda bir sene çalışma şerefine! nail oldum. bu saçmalıklara inanmaları yetmiyor gibi bir de siyasi nüfuzlarını kullanarak dayatıyorlar. kibarca reddetme şansı bile tanımıyorlar aksi taktirde çaktırmadan işten çıkartma kartını gösteriyolardı. müritleri için kuran ayetleri hiçbir şey ifade etmiyor (du) ben en son bıraktığımda durumları böyleydi…

Burcu Başak · 7 Kasım 2015 15:07 tarihinde

Yazılarınız çok güzel Rabbim ilminizi kat kat arttırsın.

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.