Kalemzáde Cengiz Yardım | Resmi İnternet Sitesi

sakindokunma

As Duvara!!!

Onu güzelce sarıp sarmalayın, duvara asın! En ulaşılamayacak yerlere koyun! Ona dokunmamak için üüüüfff, çok sebep var! Sağa sola taşımayın! O kutsal. Sakın ha abdestsiz dokunmayın! Kutsal şeye dokunulur mu hiç! Çarpılır marpılırsınız aman ha! İçindeki kargacık burgacık yazıların zaten senin için anlaşılır tarafı yok! Manasını okusan da anlamazsın! Onu okuduğunu iddia edenleri kendine şeyh edinir, üzerine düşeni yapmış olursun! Cenazen olunca da bir hoca tutarsın, eline kitabı verir, parasını verir okutursun! Sen yine anlamazsın ama olsun, ölenler anlar nasıl olsa!

Ne yazıyormuş içinde ki! “Düşünmeyecek misiniz” yazıyormuş. Sen nasıl olsa düşünebiliyorsun. Bu mudur yani? Boşver düşünemeyenler okusun! Başka ne yazıyor? “Akıllanmayacak mısınız” varmış. Demek ki aklı olmayanlara yönelik. Senin bildiğim kadarıyla var. İhtiyacın yok o zaman! Daha ne var? “Şükretmeyecek misiniz” varmış. Sen şükrediyorsun zaten. Hele hele bir hastalıktan ya da kazadan yakanı kurtarınca aklına geliyordur. Demek ki bu da sana göre değil! Sen boşver! Kitap orada duruyor mu, bırak dursun! Hem çok okursan kafayı üşütürsün, aman ha! Bizim orada bir deli vardı, çok okuduğu için delirmiş aslında! Onun gibi olmak istemiyorsan çok da düşünme, iyi değil böyle şeyler! Birileri okur, bize anlatır nasıl olsa! Sen dokunursan ne olur ne olmaz, çarpar marpar… Ama adam çarpmaz… (Sen öyle san)

Bütün bunlara gerek yok arkadaşlar! Sadece bir kelime-i şahadet getirmek yeter! Bir defa diyosun, ölene kadar yetiyor o sana! Bizim dinimiz hepi hepi bu kadar! Kolaylık dini. Neydi o hani var ya eşhedü ennalahe, hah işte o! Ne mi demek? Geçen bi spartaküs mü ne dizisinde de geçtiydi ama… God bless you, God thanks gibi bişey. Neyse!

Son verirken hatırlatayım. Elinizin kiriyle sakın dokunmayın o kitaba! Oku’mayın! Sizin aklınız size yeter! Akılsızlar okusun da öğrensin! Senin dinin en iyi din, en son din, en mantıklı din. Bunu biliyorsun ya tamamdır! Ötesini boşver, kişisel gelişim kitapları okuyup Amerikadan insanlık dinini öğrenelim, yoga yapıp nirvanaya ulaşalım biz!

Kalemzade | Cengiz Yardım

Kategoriler: Hissettiğim Zaman

4 yorum

simsek · 15 Nisan 2013 15:24 tarihinde

sevgili kalemzade kamil kardeşim
sakın dokunma başlıklı yazınız.anlayana anlamlı bir o kadarda önemli ben de katkı adına konu içerisinde geçe ABDES konusuna kısaca deginmek isterim.
ALLAH bizlere neden nasıl ne şekilde ne zaman ABDES almamız gerekiyor söylüyor.

Ey iman sahipleri! Namaza/duaya duracağınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın; başlarınızı meshedin ve topuklara kadar ayaklarınızı meshedin/yahut yıkayın. 5/6

bakın akledip anlayarak okursan çok net abdes tarifi ve ne zaman alınması gerekiyor maide süresi 6 bize anlatıyor.

hadis uydurukcuları hiç boş durmamış bu da peygamberden sahih hadistir deyip ilaveler yapmış.( 3 kere ağza su,3 kere burna su,kulaga su,enseyi sıvazlama,) gibi
( kuran okunurken,camiye girerken,tavaf ederken,evden çıkarken,kurban keserken, )….vesaire bir çok abdes kuralları icat ettiler.
bu sitede sahih hadislere iman etmemiz şarttır diyen. ( isradoğan )

şu hükümleri göz ardı etmektedir.

ALLAH hadisi/sözü/sünneti/hükmü/vahyi/yasayı/kuralı/zikri…ALLAH koyar.gönderdiği kitabında asla degiştirme,ilave etme yetkisini peygamberler dahil hiç kimsenin haddıne değildir.

Ve O, hükmüne hiç kimseyi ortak etmez.” 18/26

Allah size Kitap’ı ayrıntılı kılınmış bir halde indirmişken, Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım? Kendilerine Kitap verdiklerimiz, onun, Rabbinden hak olarak indirildiğini biliyorlar….6/114

…Derin derin düşünen bir topluluk için ayetleri böyle ayrıntılı olarak veriyoruz…10/24

İşte sana o Kitap! Kuşku/ çelişme/ tutarsızlık yok onda. Bir kılavuzdur o, sakınanlar için.2/2

… Hadis/söz bakımından, Allah’tan daha sadık kim olabilir?4/87

…Eğer aklınızı işletirseniz Allah size ayetlerini açık-seçik göstermiştir…3/118

Yemin olsun ki, biz, Kur’an’ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var?! 54/17

Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan bir toplum için elbette ki bir rahmet ve bir öğüt vardır.29/51

saygılarımla

Fatma · 2 Haziran 2013 14:32 tarihinde

Zuhruf / 44:

Ve şüphesiz o [sana vahyedilen; Kur’an], senin için de, kavmin için de gerçekten bir öğüttür/ şan şereftir siz ondan sorgulanacaksınız.

Herkes elindekine simsiki sarilsin bakalim, hepimiz bekleye duruyoruz. Sorgu günü/din günü görecek herkes neye nasil neden sarildiklarinin hesabini verecekleri an.

Selam ve dua ile.

Kemal · 8 Şubat 2016 08:41 tarihinde

Bilinçlenenlerin/düzelticilerin çoğaldığını bana hissetirene/gösterene şükürler olsun.

As duvara,

işyerine,eve ve herkesin görebileceği noktalara.

Paylaşım için teşekkürler.

yüksel · 15 Temmuz 2016 11:53 tarihinde

selam.. Okurken güldüm bile ben de en çok çarpılmaktan korkardım..Ters yüz olup çarpılmaktansa KURAN’ın çapmasına razıyım ben…yüreğine sağlık kardeşim..

Görüşleriniz benim için önemli. Söz şimdi sizde.